Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Matica Hrvatska nagradila najbolje učeničke književne radove

Datum objave: 2. svibnja 2018.

Ogranak Matice hrvatske u Čakovcu već sedmu godinu povodom Dana Matice hrvatske i Dana Međimurske županije raspisuje književni natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola Međimurske županije na kajkavskom jeziku.
Od trideset dvije osnovne škole u Međimurskoj županiji, na ovogodišnjem natječaju sudjelovalo je 60 učenika iz 14 škola sa 58 tekstova (petero učenika napisalo je po dva teksta). U natječaju su sudjelovali učenici OŠ Domašinec, OŠ Donja Dubrava, OŠ Draškovec, OŠ Donji Kraljevec, III. OŠ Čakovec, OŠ Goričan, OŠ Gornji Mihaljevec, OŠ Kotoriba, OŠ Podturen, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ Strahoninec, OŠ Petar Zrinski Šenkovec, OŠ Štrigova i PŠ  Železna Gora.
Od 7 srednjih škola na natječaju je sudjelovalo 19 učenika iz Gimnazije „Josip Slavenski“ i Srednje škole Čakovec s ukupno 19 tekstova i vodstvom 8 mentorica.  
Povjerenstvo kojeg čine Andrijana Kos-Lajtman, Karlo Vuković i Vera Zemunić odlučilo je da prvu nagradu u kategoriji Osnovnih škola osvoji Eva Marciuš, učenica 8.razreda OŠ Strahoninec, radom „Ljudi“ pod vodstvom mentorice Ane Horvat. Druga nagrada pripala je Tei Horvat, 8.razred, OŠ Draškovec, za rad „Sosede za feringama“, mentorice Ivane Beti a treća nagrada Lari Pergar, 3.razred, OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec, za rad „Igročke“ , mentorice Radojke Oreški
Pohvale su dobile Iva Mesarić, 7.r. – „Dedijovi eđuši“, OŠ Goričan, mentorica Snježana Granatir, Dora Sisek, 6.r. – „Jezoš, krivi cug!“, OŠ Goričan, mentorica Snježana Granatir, i Dean Volar, 8.r. – „Od ključeca do korpe“, OŠ Kotoriba, mentorica Nikolina Fuš Zvošec.
Kod srednjih škola prva nagradu osvojila je Berta Bregović, učenica 3.razreda Gimnazije „Josip Slavenski“ Čakovec za rad – „Kaj ti je život?“, mentorice Nade Čatlaić
Drugu nagradu je osvojila Rea Perić, 2.razred Srednje škole Čakovec, za rad „Lepo  je na svetu živeti…“, mentorice Aleksandre Pleh, a treća nagrada je pripala Leoni Pongrac, učenici 3.razreda Gimnazije „Josip Slavenski“ za rad  „Dej me nej“, mentorice Nade Čatlaić
Čestitke učenicima i njihovim mentorima te zahvalu za organizaciju Matici Hrvatskoj u čuvanju tradicije kajkavskog, književnog i jezičnog izražaja i pisane riječi uputili su župan Međimurske županije Matija Posavec i pomoćnica pročelnika za obrazovanje Blaženka Novak.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1564" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content