-1.1 °C
1026.0 hPa
84 %

Matica Hrvatska nagradila najbolje učeničke književne radove

Datum objave: 2. svibnja 2018.

Ogranak Matice hrvatske u Čakovcu već sedmu godinu povodom Dana Matice hrvatske i Dana Međimurske županije raspisuje književni natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola Međimurske županije na kajkavskom jeziku.
Od trideset dvije osnovne škole u Međimurskoj županiji, na ovogodišnjem natječaju sudjelovalo je 60 učenika iz 14 škola sa 58 tekstova (petero učenika napisalo je po dva teksta). U natječaju su sudjelovali učenici OŠ Domašinec, OŠ Donja Dubrava, OŠ Draškovec, OŠ Donji Kraljevec, III. OŠ Čakovec, OŠ Goričan, OŠ Gornji Mihaljevec, OŠ Kotoriba, OŠ Podturen, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ Strahoninec, OŠ Petar Zrinski Šenkovec, OŠ Štrigova i PŠ  Železna Gora.
Od 7 srednjih škola na natječaju je sudjelovalo 19 učenika iz Gimnazije „Josip Slavenski“ i Srednje škole Čakovec s ukupno 19 tekstova i vodstvom 8 mentorica.  
Povjerenstvo kojeg čine Andrijana Kos-Lajtman, Karlo Vuković i Vera Zemunić odlučilo je da prvu nagradu u kategoriji Osnovnih škola osvoji Eva Marciuš, učenica 8.razreda OŠ Strahoninec, radom „Ljudi“ pod vodstvom mentorice Ane Horvat. Druga nagrada pripala je Tei Horvat, 8.razred, OŠ Draškovec, za rad „Sosede za feringama“, mentorice Ivane Beti a treća nagrada Lari Pergar, 3.razred, OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec, za rad „Igročke“ , mentorice Radojke Oreški
Pohvale su dobile Iva Mesarić, 7.r. – „Dedijovi eđuši“, OŠ Goričan, mentorica Snježana Granatir, Dora Sisek, 6.r. – „Jezoš, krivi cug!“, OŠ Goričan, mentorica Snježana Granatir, i Dean Volar, 8.r. – „Od ključeca do korpe“, OŠ Kotoriba, mentorica Nikolina Fuš Zvošec.
Kod srednjih škola prva nagradu osvojila je Berta Bregović, učenica 3.razreda Gimnazije „Josip Slavenski“ Čakovec za rad – „Kaj ti je život?“, mentorice Nade Čatlaić
Drugu nagradu je osvojila Rea Perić, 2.razred Srednje škole Čakovec, za rad „Lepo  je na svetu živeti…“, mentorice Aleksandre Pleh, a treća nagrada je pripala Leoni Pongrac, učenici 3.razreda Gimnazije „Josip Slavenski“ za rad  „Dej me nej“, mentorice Nade Čatlaić
Čestitke učenicima i njihovim mentorima te zahvalu za organizaciju Matici Hrvatskoj u čuvanju tradicije kajkavskog, književnog i jezičnog izražaja i pisane riječi uputili su župan Međimurske županije Matija Posavec i pomoćnica pročelnika za obrazovanje Blaženka Novak.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1564" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content