Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Svetom misom u zagrebačkoj katedrali obilježen Spomendan na Zrinske i Frankopane

Datum objave: 1. svibnja 2018.

Obilježavanje 7. Spomendana Zrinskih i Frankopana i Dana Međimurske županije, u ponedjeljak 30.travnja, obilježeno je u Zagrebu. Ispred zagrebačke katedrale održano je postrojavanje Zrinske garde te su brojna izaslanstva položila vijence kod grobnice s posmrtnim ostacima hrvatskog bana Nikole Zrinskog i Frana Krste Frankopana koji su prije 99 godina premješteni iz Bečkog Novog mjesta.
U spomen na 30. travnja 1671., taj se dan, odlukom Hrvatskog Sabora, obilježava kao Spomendan te Dan Međimurske županije. Stoga je služena Sveta misa zadušnica koju je predvodio vojni biskup u miru monsinjor Juraj Jezerinac u koncelebraciji brojnih svećenika iz međimurskh i zagrebačkih župa. Polaganju vijenaca i paljenju svijeća odazvala su se izaslanstva Hrvatskog sabora, Međimurske županije, grada Zagreba, Ministarstva obrane, Hrvatskog vojnog učilišta i mnogi drugi. 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1563" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content