Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.2 °C
1020.0 hPa
69 %

Predstavljen program „Kalman Mesarić danas“

Datum objave: 25. travnja 2018.

U sklopu ovogodišnjih Dana Međimurske županije, Kazališna scena Kalmana Mesarića iz Preloga zajedno sa Ogrankom Matice hrvatske u Čakovcu organizirala je program pod nazivom Kalman Mesarić danas.
O Kalmanu Mesariću i aktivnostima Matice vezanima uz Kalmana Mesarića govorio je prof. Ivan Pranjić, predsjednik Ogranka Matice hrvatske Čakovec, a prof. Mirjana Hržić, predsjednica Kazališne scene Kalmana Mesarića i voditeljica projekta Dani Kalmana Mesarića govorila je o počecima samog projekta te o njegovima daljnjim aktivnostima. Prof.  Marija Oto Sačer govorila je o posljednjim dvjema knjigama koje su izdane u sklopu projekta, komediji „I u našem gradu“ i društvenoj satiri „Poslovne tajne“.
Članovi Kazališne scene Kalmana Mesarića Zlatko Hržić, Nataša Žerdin, Štefica Kolarić i Renato Žerdin izveli su isječke iz predstave Mutni posli, rađenu prema djelu Poslovne tajne Kalmana Mesarića.
Iako mnogima nisu poznati ni lik, niti djelo Kalmana Mesarića, upravo je on jedan od malobrojnih suvremenih pisaca koji su dali velik doprinos hrvatskoj književnosti. Ovaj program ima za cilj publiku upoznati s priločkim autorom, za kojeg se kaže da je tvorac hrvatskog pučkog teatra.
Ovaj hvalevrijedan program podržali su pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb dr.sc. Sonja Tošić Grlač, pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Branko Sušec i pročelnik Upravnog odjela za poslove župana Goran Gotal
[ngg_images source="galleries" container_ids="1547" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content