Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Potpisan Ugovor o izvođenju završne faze radova Doma zdravlja vrijedan 13,6 milijuna kuna

Datum objave: 23. travnja 2018.

U ponedjeljak, 23.travnja 2018.godine svečano je potpisan Ugovor o izvođenju radova završne 5. faze na izgradnji Doma zdravlja Čakovec. Ugovor su potpisali ravnatelj Doma zdravlja dr. Branko Vrčić i direktor poduzeća „Đurkin“ d.o.o. Zlatko Đurkin. Vrijednost radova sa PDV-om iznosi 13 640 000,00 kn.
„Novi objekt Doma zdravlja bit će površine 5300 m2, u kojem će biti smještena 31 ordinacija od čega čak šesnaest ordinacija opće obiteljske medicine, šest ordinacija dentalne medicine, tri pedijatrijske ordinacije, dvije ginekološke ordinacije, dvije ordinacije medicine rada, šest stomatoloških ordinacija, palijativa, psiholog, patronažna služba, kućna njega i ostali sadržaji koje podrazumijeva moderan zdravstveni sustav“ – naglašava ravnatelj dr. Branko Vrčić.
„U ovoj završnoj fazi planiramo postaviti solarne panele na krovu za dogrijavanje tople vode, urediti vanjsku fasadu, unutarnju drvenu stolariju i podove te obaviti kompletne termotehničke radove uz završnu montažu rasvjetnih tijela. Cijeli posao namjeravamo završiti do prosinca ove godine kako bismo izgrađenu zgradu predali na upotrebu do kraja godine“ – ističe predstavnik izvođača radova Zlatko Đurkin.
Župan Međimurske županije Matija Posavec naglasio je kako je ovo dio velikog investicijskog ciklusa u zdravstveni sustav Međimurja jer će na jednom mjestu biti objedinjene sve zdravstvene institucije koje će dati dodatnu učinkovitost, kvalitetu i brzinu koja je najvažnija. „Drago mi je da ovaj projekt lagano ide kraju jer je jedan od strateških projekata Međimurske županije, najveće ulaganje u primarnu zdravstvenu zaštitu ikada i jedno od najvećih ulaganja u zdravstveni sustav u Međimurju. Investicije u zdravstvu teške su preko 150 milijuna kuna i želimo našim građanima u nasljeđe ostaviti kvalitetnu zdravstvenu skrb jer to zaslužuju“ – ističe Posavec
Spomenuti projekt ukupne je vrijednosti preko 30 milijuna kuna a svečanosti potpisivanja Ugovora nazočili su predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Sonja Tošić Grlač i pročelnik Upravnog odjela za poslove župana Goran Gotal.  
[ngg_images source="galleries" container_ids="1544" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content