Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana 13. Smotra koreografiranog folklora „Med Murom i Dravom“

Datum objave: 22. travnja 2018.

Ljubav prema plesu, pjesmi, nošnjama i narodnim običajima prenosi se iz generacije u generaciju već desetljećima. Zajedništvo generacija starijih i mlađih, jučer je predstavljeno u Centru za Kulturu u Čakovcu na 13. Smotri koreografiranog folklora „Med Murom i Dravom“.   
Svoje koreografije prikazali su KUD „Fijolica“ Orehovica, KUU „Zvon“ župne zajednice Mala Subotica, KUD „Mihovljan“, KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće, KUD „Belica“ i HKD „Pomurje“ Lendava.
 „Uživali smo u koreografijama, međimurskoj pjesmi, plesu te zahvaljujemo svima koji nas kroz godinu predstavljate diljem Hrvatske, ali i svijeta“, rekli su organizatori 13. Smotre, Zajednica hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije, Odbor za međimurski i koreografirani folklor i KUU „Veseli Međimurci “.
Svoju podršku dala je i zamjenica župana Međimurske županije, Sandra Herman, koja je ujedno i dodijelila nagradu najboljem kulturno umjetničkom društvu koje će biti predstavnik na Državnoj Smotri koreografiranog folklora.
Pobjednici su  KUU „Seljačka sloga“ iz Nedelišća, a državno će se održati 21. listopada u Čakovcu.
 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1541" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content