Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Zagrebu održana manifestacija „Čisto međimursko“

Datum objave: 21. travnja 2018.

U sklopu Dana Međimurske županije 2018. te u suorganizaciji Međimurske županije, Turističke zajednice Međimurske županije, Žiga Žaga d.o.o. i Zavičajnog društva Međimurja u prijepodnevnim satima, održana je manifestacija pod nazivom „Čisto međimursko“ na središnjem trgu naše metropole. Spomenuta manifestacija, predstavila je mnogobrojnim posjetiteljima, turistima, Zagrepčanima, slučajnim prolaznicima kroz pjesmu, ples, narodnu nošnju bogatstvo međimurske kulture, etno baštine, turističku ponudu, raznovrsnu gastro i eno ponudu te proizvode OPG-ova i poduzetnika iz Međimurske županije.
Zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman prilikom otvaranja istaknula je da je ponosna što u samom srcu Zagreba, Međimurje prezentira sve ono što ima, čime se ponosi te zahvalila svim izlagačima kojih je više od tridesetak. Ukratko je opisala sa čime se brojni posjetitelji mogu susresti, te je pozvala sve prisutne na tradicionalno Urbanovo, ali i u horvatski cvetnjak, Međimurje.
Damir Smrtić, predsjednik Zavičajnog društva Međimurja koje u Zagrebu postoji već 80 godina, čestitao je 25. godina obilježavanja Međimurske županije te napomenuo kako u Zagrebu ima više od 40 000 Međimurki i Međimuraca. Ujedno je istaknuo kako je osobito ponosan što je Zavičajno društvo Međimurja po prvi puta partner ovakvoj manifestaciji.
Gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić, otvorio je spomenutu manifestaciju te napomenuo kako se od brojnih Međimurki i Međimuraca mora učiti kako biti mudar i kako treba biti vrijedan te je pozvao brojne posjetitelje da obiđu štandove te da posjete Međimursku županiju.
Uz same prezentatore, bogat glazbeni i plesni program pripremili su Žiga i Bandisti, Bojan Jambrošić, Filip Hozjak, Tamburaški sastav KUD-a Donja Dubrava, Željko Kermek Kerma, Udruga žena Gornji Kraljevec te ženski vokalni sastav Ftičice.
Svoju podršku dali su i pročelnik UO za poslove župana Goran Gotal, pročelnik UO za gospodarske djelatnosti Darko Radanović i predsjednik Županijske komore Čakovec Mladen Križaić.
 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1539" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content