-1.1 °C
1025.0 hPa
81 %

Studenti Međimurske i Varaždinske županije na dijalogu s potpredsjednikom Europske komisije

Datum objave: 16. travnja 2018.

U petak, 13. travnja 2018. u Koncertnoj dvorani Lisinski održan je Dijalog s građanima na kojem je sudjelovao potpredsjednik Europske komisije odgovoran za radna mjesta, rast, ulaganje i konkurentnost, Jyrki Katainen i zastupnica u Europskom parlamentu, Ivana Maletić.
“Poslovi i rast u Europi sutrašnjice”
Europska komisija pokrenula je sveobuhvatni investicijski plan za izlazak iz krize, a pojavila se i potreba za boljom koordinacijom gospodarskih i socijalnih politika između država članica. Kako EU i države članice mogu osigurati uravnotežen razvoj, održavati i razvijati globalnu konkurentnost i osigurati pristojan rad? Bi li se morale bolje povezati ili ne?
Na ta pitanja, ali i mnoga druga pitanja građana o poboljšanju svakodnevnog života odgovarao je potpredsjednik Europske komisije Jyrki Katainen i zastupnica u Europskom parlamentu, Ivana Maletić.
U organizaciji Informacijskog centra EUROPE DIRECT Čakovec na dijalogu je sudjelovalo više od osamdeset studenata Međimurskog veleučilišta u Čakovcu i Fakulteta organizacije i informatike iz Varaždina te njihovih profesora.
“Dijalozi s građanima” neposredan su oblik razgovora građana s Europskom komisijom i održavaju se u svim državama članicama Europske unije od 2013. godine. Namijenjeni su izravnoj razmjeni mišljenja stanovništva i europskih povjerenika. Samo prošle godine, održano je 316 dijaloga s građanima u kojima su diljem Europske unije sudjelovali glavni direktori, voditelji predstavništava Komisije, povjerenici, potpredsjednici te predsjednik Komisije. Dijalog s građanima s potpredsjednikom Katainenom je dvanaesti takav susret s građanima u Hrvatskoj od njenog članstva.
Održana i konferencija “Europski fond za strateške investicije – Prednosti i prilike za poduzetnike i lokalne jedinice”
Prije Dijaloga s građanima potpredsjednik Jyrki Katainen sudjelovao je na konferenciji “Europski fond za strateške investicije – Prednosti i prilike za poduzetnike i lokalne jedinice”. Uz povjerenika Katainena na konferenciji su sudjelovali i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić, ministar financija Zdravko Marić, ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Gabrijela Žalac, voditelj Ureda Europske investicijske banke u Hrvatskoj Anton Kovačev, predsjednica Uprave Hrvatske banke za obnovu i razvitak (HBOR) Tamara Perko i organizatorica Ivana Maletić.
Potpredsjednik Katainen na konferenciji je naglasio da Hrvatska treba ubrzati reforme, osobito sada kada se nalazi u fazi gospodarskog uzleta, a veliku ulogu u tome može odigrati novac iz fondova EU, posebice iz Europskog fonda za strateške investicije (EFSU). "Reforme se moraju provesti, a to je lakše sada nego u vrijeme ekonomskog pada", poručio je Katainen, ocijenivši kako Hrvatska ima dobru klimu.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1528" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content