Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.8 °C
1024.0 hPa
53 %

Jakov Skok novi autorski glas na pjesničkoj sceni

Datum objave: 15. travnja 2018.

U osnovnoj školi u Šenkovcu održana je promocija zbirke pjesama „Desetorica skeptika“ Jakova Skoka. Knjigu su predstavili prof.Ivan Pranjić, učitelj Josip Mihalković i književnik Ernest Fišer koji je za Jakova napisao kako je riječ o darovitom i prepoznatljivom novom pjesničkom glasu u kontekstu recentne hrvatske postmodernističke poezije.
Profesor Ivan Pranjić okarakterizirao je Jakova kao čovjeka sa visokom razinom uljuđenosti, finoće i taktičnosti te skromnosti u nastupu zbog čega je rado pomogao u tzv.“sonetnom vijencu“ kao završnoj cjelini zbirke koja broji 68 pjesama.
Jakov Skok ima tek 20 godina, a odmalena se bavi crtanjem i poezijom. Sa 7 godina ilustrirao je obiteljsku slikovnicu s očevim pričama „Pijetao Grozdan i pet priča“, a sa 14 godina imao i prvu samostalnu izložbu. Sa 16 godina napisao je zbirku pjesama „Oskvrnuti vijenac“ koja je pobjedila na natječaju Društva prijatelja knjige u Hrvatskoj Kostajnici. Student je germanistike i kroatistike na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
Jakov Skok za svoju zbirku pjesama kaže kako ona nema tematike već opisuje svakodnevni život te naglašava kako čovjeku nedostatak inspiracije ne smije biti razlog da ne piše jer je pisanje rad, a ne inspiracija.
Promociju su glazbenim nastupom uveličali mlada kantautorica Lea Šprajc i učenik OŠ Strahoninec, odličan Erik Vrbanec na trubi.
Podršku ovom mladom i kreativnom autoru dali su i župan Matija Posavec, ravnatelj Osnovne škole i zamjenik načelnika Vladimir Novak, književnica Ljubica Duić te brojni mještani.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1524" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content