Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Nedelišću svečano otvoren 11. Mesap Libar

Datum objave: 13. travnja 2018.

U Nedelišću je svečano otvoren 11. sajam knjiga MESAP LIBAR 2018. koji ima izložbeno prodajni karakter.
Želja nam je vratiti knjigu u naše domove jer književna djela imaju neprocjenjivu vrijednost usprkos modernim tehnologijama. Stoga će se ovaj vikend u Nedelišću okupiti 70 nakladnika koji će prodavati knjige po vrlo povoljnim cijenama, a organiziramo susrete sa književnicima, tematske radionice te brojna druga iznenađenja – ističe direktor MESAP-a Vitomir Kirić.
Zamjenik načelnika općine Nedelišće Željko Kacun u pozdravnom je govoru naglasio važnost da središnji sajam knjiga za Međimurje bude u Nedelišću obzirom na tradiciju izdavaštva i nakladništva koje sežu u 16.stoljeće a tiskarski stroj izložen je na spomenutom sajmu.
Međimurski župan Matija Posavec, koji je ujedno otvorio Sajam knjiga, izrazio je zadovoljstvo što će u ovih dva dana gotovo 1500 učenika osnovnih i srednjih škola posjetiti Sajam i susresti se sa knjigama i književnicima „što je važno obzirom da prema istraživanjima polovica građana Hrvatske nije pročitalo nijednu knjigu. Međimurje stoga, obzirom na tradiciju, ulaganje u obrazovanje, mora imati središnji Sajam knjiga i tako će biti svake godine“
Tijekom svečanosti otvorenja posjetiteljima se predstavio pjevački zbor „Josip Vrhovski“ iz Nedelišća koji ove godine slavi svoj jubilej, 20 godina postojanja, kojeg će obilježiti velikim koncertom u nedjelju, 29.travnja 2018.godine
U programu sajma u subotu od 11:30 sati predviđeni su programi za djecu u organizaciji Muzeja Međimurja, od 14:30 na rasporedu je nastup puhačkog orkestra općine Nedelišće, u 15 sati predstavljanje knjige Zorana Lisjaka, dok će u 15:30 biti odigrana predstava „Poverlive osobe“ koju će izvesti članovi KUU Lipa iz Gornjeg Mihaljevca.
Nedjeljno prijepodne donosi predstave za djecu „Šareni svijet“ od 10 sati, a u 13:30 nastupe učenika glazbene škole „Suita“ iz Nedelišća. Mažoretkinje Nedelišća i Seljačka sloge svoj nastup imaju u 14:30 sati, a od 15:30 sati na rasporedu je predstava „Snehina laž“ u izvedbi KUU Društva žena Gornji Kraljevec.
Ulaz na sajam za sve posjetitelje je besplatan a radno vrijeme u petak i subotu je od 10 do 19 sati, a u nedjelju od 9 do 18 sati.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1523" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content