Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Programska, stručna i financijska potpora obrazovanju djece i učenika pripadnika romske nacionalne manjine

Datum objave: 4. travnja 2018.

Otvoren je natječaj "Programska, stručna i financijska potpora obrazovanju djece i učenika pripadnika romske nacionalne manjine" financiran iz Europskog socijalnog fonda.
Provedbom različitih aktivnosti kojima će se uključiti veći broj učenika pripadnika romske nacionalne manjine u kvalitetne programe produženog boravka u školi te organiziranjem prijevoza djece pripadnika romske nacionalne manjine od kuće do vrtića/škola koje provode programe predškole osigurat će se uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća i uspješniju socijalizaciju. Uključivanje djece i učenika pripadnika romske nacionalne manjine u programe produženog boravka i programe predškole ključ je za prekidanje međugeneracijskog kruga društvene isključenosti i najbolje sredstvo za preveniranje nepovoljnog položaja djece Roma na samom početku osnovnoškolskog obrazovanja.
Prihvatljivi prijavitelji su jedinice lokalne i regionalne samouprave.
Opći cilj:
Povećanje socijalne uključenosti i integracije djece/učenika pripadnika romske nacionalne manjine u odgojno-obrazovni sustav
Specifični cilj:
Pružiti potporu uključivanju djece/učenika pripadnika romske nacionalne manjine u odgojno-obrazovni sustav kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća i uspješniju socijalizaciju
Ciljne skupine:
Učenici pripadnici romske nacionalne manjine od 1. do 4. razreda osnovne škole
Djeca pripadnici romske nacionalne manjine
Ukupan iznos Poziva: 15.300.000,00 KN
Minimalni iznos potpore po projektu: 500.000,00 KN
Maksimalni iznos potpore po projektu: 3.000.000,00 KN
Trajanje projekata: 15 mjeseci
Rok za prijavu je 14.5.2018.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content