Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

„Hrvatska kakvu želimo“ kroz dječje stvaralaštvo

Datum objave: 27. ožujka 2018.

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu organizirana je svečana dodjela nagrada osnovnoškolcima u okviru nagradnog natječaja za dječje literarne i likovne radove na temu "Hrvatska kakvu želimo". Naime, prošle je godine Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije pokrenulo proces izrade Nacionalne razvojne strategije do 2030. godine u kojem vrlo aktivno sudjeluje i Regionalna razvojna Agencija Međimurja, ali i učenici iz Međimurske županije. U samom procesu izrade Strategije uključeni su bili  i osnovnoškolci putem spomenutog natječaja.
U Međimurskoj županiji nagradni natječaj organizirala je REDEA, a Osnovne škole iz Preloga, Donje Dubrave, Svetog Martina na Muri i Gornjeg Mihaljevca uključile su se s likovnim i literarnim radovima sa svojih 111 učenika na temu „Kako zamišljaš Hrvatsku 2030. godine?“. Shodno tome,  Županijski ocjenjivački odbori odabrali su najbolje od svih pristiglih prijava na županijskoj razini te one najbolje proslijedili Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije koji su odabrali pobjednike na samoj nacionalnoj razini. Tijekom same svečanosti uz nacionalne pobjednike nagrađeni su i županijski pobjednici iz Međimurja u kategoriji likovnih radova od 1. do 4. razreda i od 5. do 8 razreda te literarni radovi učenika od 1. do 4. razreda.  Nagrađeni osnovnoškolci iz Međimurja u kategoriji likovnih radova 1. do 4. razreda  su Neva Beti (OŠ Prelog), Maja- Elena Hajdinjak (OŠ Prelog), i Luka Bermanec iz OŠ Prelog. U kategoriji literarnih radova od 1. do 4. razreda nagrađeni su Fran Železnjak (OŠ Sveti Martin na Muri), Neva Beti (OŠ Prelog) i Jakov Gotal (OŠ Prelog). U kategoriji likovnih radova učenika od 5. do 8. razreda nagrađeni su Doris Hraščanec (OŠ Donja Dubrava) i Ana Sobočanec (OŠ Donja Dubrava). Svoju podršku nagrađenim učenicima iz Međimurja dali su i zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i zamjenica direktorice REDEA-e Ana Kralj koje su ujedno i uručile nagrade najboljim učenicima. Sam događaj poduprli su i pročelnik Upravnog odjela za poslove župana Goran Gotal koji je ujedno čestitao i mentorima spomenutih učenika, a to su Vesna Krušelj, Sandra Tota i Ksenija Perčić koje svojim znanjem i svakodnevnim radom zasigurno će spomenutim dobitnicima pomoći da Hrvatska 2030. bude barem pobliže onakva kakvu su oni sami zamislili u svojim radovima. 
Čestitke svim nagrađenima te njihovim mentorima!
[ngg_images source="galleries" container_ids="1502" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content