Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-2.5 °C
1029.0 hPa
67 %

Zaklada Katruža napunila CZK humanitarnim koncertom „Prvi dan proljeća za Katružu“, prikupljeno više od 20 tisuća kuna

Datum objave: 22. ožujka 2018.

Izvođači Goga i Željko, Đuka Čaić, Meri Šeparović, Marija Jambrošić, KUD „Mačkovec“, Tamburaški sastav Kumovi, Josip Sanjković Mitrica, Ivica Jurgec, Andrea i Goran Šafarić, Neno Gavez, Globus bend, Chorus Blas Ivanovec, KUU „Društvo žena“ Gornji Kraljevec, Krunoslav Lajtman, Dragutin Novak Buco, Mirko Švenda Žiga kao šećer na kraju i voditelj programa Miljenko Ovčar upotpunili su prvi dan proljeća mnogobrojnim Međimurkama i Međimurcima. Naime do posljednjeg mjesta ispunjen Centar za kulturu bio je lokacija održavanja  humanitarnog koncerta „Prvi dan proljeća za Katružu“, Međimurske zaklade solidarnosti „Katruža“.
„Tu dobri su ljudi…“
U godini u kojoj naša Zaklada obilježava svoju punoljetnost, 18 godina humanosti i solidarnosti, ali i dokaza velikog međimurskog srca, ponosan sam i zahvalan što su se Međimurke i Međimurci odazvali još jednoj akciji Katruže, humanitarnom koncertu. Prodano je najviše ulaznica ikada otkada održavamo ovaj koncert, te prikupljeno više od 20 tisuća kuna koje ćemo usmjeriti u pomoć onima kojima je pomoć najpotrebnijima, a na koje se sustav oglušuju, naše oboljele sugrađanke i sugrađanke“, rekao je pritom upravitelj Zaklade Matija Posavec, ujedno međimurski župan i dodao kako je ovaj koncert zapravo zahvala svim dobrim ljudima koji pomažu rad, ali i koji se nesebično daju u rad Zaklade.
Ideja koja je nastala 2000. godine itekako pokazuje svoju svrhu tijekom godina, u kojima je dodijeljeno oko 1000 pomoći i više od 5 milijuna kuna. U ovoj godini održane su dvije sjednice Katruže i dodijeljeno oko 100 tisuća kuna. Spomenimo kako je na samom koncertu upriličeno predstavljanje parfema Katruža Dejana Levačića, uz donaciju i potporu Turističke zajednice Međimurske županije koju je predala zamjenica predsjednika TZ, ujedno zamjenica župana Sandra Herman, te tijekom koncerta 2 parfema poklonila sretnim dobitnicama
Iz Zaklade su iskoristili priliku da zahvale svima koji na bilo koji način pomažu rad Katruže, jer bez pomoći dobrih ljudi Zaklada ne bi mogla pomagati bolesnima s područja Međimurske županije.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1496" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content