Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zaklada Katruža napunila CZK humanitarnim koncertom „Prvi dan proljeća za Katružu“, prikupljeno više od 20 tisuća kuna

Datum objave: 22. ožujka 2018.

Izvođači Goga i Željko, Đuka Čaić, Meri Šeparović, Marija Jambrošić, KUD „Mačkovec“, Tamburaški sastav Kumovi, Josip Sanjković Mitrica, Ivica Jurgec, Andrea i Goran Šafarić, Neno Gavez, Globus bend, Chorus Blas Ivanovec, KUU „Društvo žena“ Gornji Kraljevec, Krunoslav Lajtman, Dragutin Novak Buco, Mirko Švenda Žiga kao šećer na kraju i voditelj programa Miljenko Ovčar upotpunili su prvi dan proljeća mnogobrojnim Međimurkama i Međimurcima. Naime do posljednjeg mjesta ispunjen Centar za kulturu bio je lokacija održavanja  humanitarnog koncerta „Prvi dan proljeća za Katružu“, Međimurske zaklade solidarnosti „Katruža“.
„Tu dobri su ljudi…“
U godini u kojoj naša Zaklada obilježava svoju punoljetnost, 18 godina humanosti i solidarnosti, ali i dokaza velikog međimurskog srca, ponosan sam i zahvalan što su se Međimurke i Međimurci odazvali još jednoj akciji Katruže, humanitarnom koncertu. Prodano je najviše ulaznica ikada otkada održavamo ovaj koncert, te prikupljeno više od 20 tisuća kuna koje ćemo usmjeriti u pomoć onima kojima je pomoć najpotrebnijima, a na koje se sustav oglušuju, naše oboljele sugrađanke i sugrađanke“, rekao je pritom upravitelj Zaklade Matija Posavec, ujedno međimurski župan i dodao kako je ovaj koncert zapravo zahvala svim dobrim ljudima koji pomažu rad, ali i koji se nesebično daju u rad Zaklade.
Ideja koja je nastala 2000. godine itekako pokazuje svoju svrhu tijekom godina, u kojima je dodijeljeno oko 1000 pomoći i više od 5 milijuna kuna. U ovoj godini održane su dvije sjednice Katruže i dodijeljeno oko 100 tisuća kuna. Spomenimo kako je na samom koncertu upriličeno predstavljanje parfema Katruža Dejana Levačića, uz donaciju i potporu Turističke zajednice Međimurske županije koju je predala zamjenica predsjednika TZ, ujedno zamjenica župana Sandra Herman, te tijekom koncerta 2 parfema poklonila sretnim dobitnicama
Iz Zaklade su iskoristili priliku da zahvale svima koji na bilo koji način pomažu rad Katruže, jer bez pomoći dobrih ljudi Zaklada ne bi mogla pomagati bolesnima s područja Međimurske županije.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1496" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content