-2.5 °C
1026.0 hPa
85 %

Potpisan Sporazum kojim Međimurska županija pomaže rad Centra za kulturu Čakovec i u 2018.

Datum objave: 22. ožujka 2018.

Međimurska županija nastavlja ulaganja u kulturu, uz adaptacije domova kulture i društvenih domova diljem Međimurja, te potpore projektima i manifestacijama, a ovog puta investicijom kojom pokazuje podršku radu Centra za kulturu Čakovec. Dugogodišnja uspješna suradnja Županije i ove vrijedne čakovečke institucije kojoj se vraćaju sve generacije na taj se način nastavlja, što je potvrđeno prilikom svečanosti potpisivanja Sporazuma o sufinanciranju djelatnosti Centra za kulturu Čakovec u 2018. godini. Ugovor su u prostorima CZK-a potpisali župan Međimurske županije Matija Posavec i  ravnatelj Centra za kulturu Čakovec Ladislav Varga
Župan Posavec: „Čakovčanke i Čakovčanci zaslužuju kvalitetnu ponudu u svim segmentima društva“
„Ugodno se osjećamo danas kao i u svih 365 dana koliko radimo, kada tijekom godine donosimo oko 850 programa zahvaljujući pritom ujedno i Međimurskoj županiji. Svi naši programi financirani su iz više izvora, a jedan od njih je Županija pa ovim putem zahvaljujem na donaciji i potpori“, rekao je ravnatelj Varga, dok međimurski župan naglasio kako je zadovoljstvo dati doprinos održavanju ovakvih programa koji su prijeko potrebni građanima Čakovca, ali i cijelog Međimurja. Međimurska županija će rad Centra za kulturu u obliku programa sufinancirati sa 150 tisuća kuna u 2018. godini, kao vid ulaganja u kulturni i društveni život grada i županije. „Čakovečki centar za kulturu pokazao se kao institucija koja vrhunski radi, neprestano održava interes za kulturni sadržaj, donosi nam Majski muzički memorijal, Čakovec četvrtkom, Jazz fair, prikazivanje najboljih i najnovijih filmova sa svjetskog tržišta, ugošćuje izložbe i na ovaj način i mi sudjelujemo u tome te potičemo da to bude još bolje i energičnije“, naglasio je Posavec, objasnivši kako je ovo direktno ulaganje u kulturu, ali i samo jedan manji dio ulaganja u tom području, uz investicije u revitalizaciju Muzeja Međimurja koju Županija u potpunosti financira uz europska sredstva, ulaganja u Knjižnicu i čitaonicu „Nikola Zrinski“ Čakovec, Bibliobusnu službu, Školu animiranog filma i mnoge druge. „Građanima Čakovca potrebno je dati jednu kvalitetnu ponudu u svim segmentima društva i svim ulaganjima to im nastojimo priuštiti“, zaključio je međimurski župan.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1495" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content