Program potpora male vrijednosti iz sredstava Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini

Datum objave: 16. ožujka 2018.

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova europske unije objavilo je poziv na Program potpora male vrijednosti iz sredstava Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini. De minimis sredstva iz sredstava Fonda mogu se dodijeliti kao dopuna financiranju EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini. De minimis potpora dodjeljuje se u obliku bespovratnih sredstava.

Prihvatljivi korisnici su:
  • jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave
  • pravne osobe u većinskom vlasništvu ili suvlasništvu jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave
  • ustanove čiji su osnivači jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave
Iznos de minimis potpore koja se može dodijeliti jednom korisniku ne može premašiti 200.000,00 eura.
De minimis potpore mogu se zbrajati s drugim potporama male vrijednosti do iznosa kako je to predviđeno u članku 10 Programa.
De minimis potpora dodjeljivat će se do iskorištenja sredstava Fonda.
Program je otvoren od 14. ožujka 2018. godine.