Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-2.2 °C
1029.0 hPa
63 %

21. ožujka u Centru za kulturu humanitarni koncert „Prvi dan proljeća za Katružu“!

Datum objave: 16. ožujka 2018.

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ organizira 21. ožujka 2018. godine humanitarni koncert „Prvi dan proljeća za Katružu“. Koncert će se održati u 19:00 sati u Centru za kulturu Čakovec, a već će tradicionalno pritom svoje veliko srce i sjajan glas pokazati i predstaviti izvođači iz Međimurja i njihovi gosti. Rezervirajte već sada taj dan za naš koncert, poručili su na današnjoj konferenciji za medije upravitelj Zaklade Matija Posavec, članica Upravnog odbora Andreja Knežević i jedan od izvođača Mirko Švenda Žiga.
Ideja dobrih ljudi Katruže pokazuje svoju svrhu tijekom 18 godina nesebičnog rada
Ušli smo u godinu kada Zaklada doživljava svoju punoljetnost, 18 godina humanosti, pomoći, velikog srca, solidarnosti i odgovornosti brojnih Međimurki i Međiuraca koji pomažu onima kojima je pomoć najpotrebnija. Punih 18 godina upravo je Katruža ta kojoj se naši sugrađani mogu okrenuti u onim trenucima kada je sustav gluh na njihove potrebe i kada si ne mogu sami pomoći, u trenutku bolesti. Ideja koja je nastala 2000. godine itekako pokazuje svoju svrhu tijekom godina, u kojima smo dodijelili oko 1000 pomoći vrijednih više od 5 milijuna kuna“, rekao je u uvodu upravitelj zaklade, ujedno međimurski župan i dodao da je koncert veliko hvala svim dobrim ljudima koji se nesebično daju u rad Zaklade.
Izvođači Goga i Željko, Đuka Čaić, Meri Šeparović, Marija Jambrošić, KUD „Mačkovec“, Vladimir Košir Tonka, TS „Odabrani“, Josip Sanjković Mitrica, Ivica Jurgec, Andrea i Goran Šafarić, Neno Gavez, Globus bend, Chorus Blas Ivanovec, KUU „Društvo žena“ Gornji Kraljevec, Krunoslav Lajtman, Dragutin Novak Buco i voditelj programa Miljenko Ovčar pripremit će večer za pamćenje i međimurskom pjesmom i pričanjem humanitarne priče uvesti u proljeće.
Ulaznice od 40 kuna nabavite u CZK Čakovec i Uredu Katruže u Međimurskoj županiji
„Potrebe za pomoći ima oko nas jako puno, ali velik je i broj ljudi koji pomažemo rad ove Zaklade i to je jedna lijepa hvalevrijedna gesta koju želimo da svi prate. U ovoj godini održali smo dvije sjednice i dosad dodijelili oko 100 tisuća kuna no na tome dakako ne stajemo. Pozivam sve da se pridruže koncertu, na taj način dajemo dio sebe za velike stvari koje radi Katruža“, dodala je članica Upravnog odbora. Jedan od izvođača koji će se predstaviti svojim repertoarom, ali i na taj način samo nastaviti svoju humanu ulogu koju ima u Zakladi, biti će Mirko Švenda Žiga koji je s ponosom najavio sudjelovanje redom međimurskih izvođača.
Očekuje nas jedan od jačih programa, možda dosad i najbolji koncert Katruže kojem sam stalni gost s renomiranim autorima glazbe i glazbenicima. Ponosan sam da je ovaj spisak izvođača sastavljen od domaćih snaga za Katružu. Pozivam sve ljude dobre bolje da dođu na koncert, garantiramo odličan koncert“, najavio je Žiga i ujedno pozvao sve da i 15. svibnja dođu u Lisinski na njegov koncert „Najljepša obiteljska priča“.  
Iz Zaklade su iskoristili priliku da zahvale svima koji na bilo koji način pomažu rad Katruže, jer bez pomoći dobrih ljudi Zaklada ne bi mogla pomagati bolesnima s područja Međimurske županije.
Ulaznice za koncert Katruže u prodaji su po cijeni od 40 kuna, a mogu se nabaviti u Centru za kulturu Čakovec i u Uredu Zaklade u Međimurskoj županiji. Zu sam koncert, najavljeno je i predstavljanje parfema Katruže Dejana Levačića, uz donaciju i potporu Turističke zajednice Međimurske županije, a ujedno će se i tijekom koncerta 2 parfema pokloniti sretnim dobitnicima.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1484" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content