Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana predsmotra međimurske popevke u Donjem Kraljevcu

Datum objave: 14. ožujka 2018.

U organizaciji KUD-a Općine Donji Kraljevec i Zajednice HKUU Međimurske županije održana je predsmotra Međimurske popevke u sportskoj dvorani OŠ Donji Kraljevec.
U programu su nastupili:  KUD Općine Donji Kraljevec, KUD Katruže Ivanovec - muška vokalna skupina, Pjevački zbor Strahoninec, Oršolja Kuzma, KUD Mura Novakovec, KUD Seljačka sloga Donja Dubrava, KUD Katruže Ivanovec – ženska vokalna skupina, Nadica Patafta i Katica Sabol, Pjevački zbor Strahoninec – muška vokalna skupina, Pjevački zbor umirovljenika Čakovec, Cecilija Merkač, KUD Mačkovec, Matica umirovljenika Međimurske županije – Podružnica Nedelišće, Lorena Habijan, Pjevački zbor Josip Štolcer Slavenski Čakovec, te Pjevački zbor Strahoninec – mješovita pjevačka skupina, uz glazbenu pratnju TS KUD-a Belica, TS KUD-a Donja Dubrava, TS KUD-a Kotoriba i TS KUD-a Mačkovec.
Stručno povjerenstvo činili su prof.emeritus dr. sc. Stjepan Hranjec, predsjednik i članovi Branimir Magdalenić, prof., Dragica Karolina Šimunković, prof. i Miroslav Novak, prof. Organizacijski odbor 34. Smotre međimurskih popevki Nedelišće 2018.: Jasna Hajdinjak, Ljudevit Boščak, Dražen Crnčec, Darko Dania, Ladislav Gujaš, Milivoj Kossi, Marija Kukolić, Miroslav Novak, Franjo Preložnjak, Tamara Recek, Dragutin Srnec, Matej Šcavnicar i Miljenko Topolnjak.rganizacijski odbor Predsmotre međimurskih popevki Donji Kraljevec 2018.: Tamara Recek, Dragica Cvetko, Gordana Vlah, Sandra Vlahek, Đurđica Hegedušić, Vlado Pavlic i Dražen Kralj.
Predsmotra je održana za 34. tradicionalnu smotru međimurskih popevki Nedelišće 2018. 
„Međimurske popevke” međunarodnog su karaktera čime je značaj ove manifestacije od iznimne važnosti kako za Općinu Donji Kraljevec i cijelu Međimursku županiju, ali i za cijelu Hrvatsku jer ona iznimno obogaćuje turističku ponudu kontinentalnog dijela Hrvatske. Potvrdili su to svojim prisustvom zamjenica međimurskog župana Sandra Herman, načelnik Općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, Dejan Buvač, predsjednik Zajednice HKUU Međimurske županije i  predsjednik UO Hrvatskog sabora kulture, kao i mnogobrojni prisutni ljubitelji naše popevke.
FOTO - studio Vipro
[ngg_images source="galleries" container_ids="1486" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content