Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održano XIV. županijsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa Međimurske županije

Datum objave: 13. ožujka 2018.

Štrigova je bila domaćin XIV. županijskog natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa Međimurske županije. Natjecanje je okupilo 14 ekipa osnovnih škola i 3 ekipe srednjih škola. Natjecanju su prisustvovali pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Međimurske županije Sonja Tošić Grlač, načelnik Općine Štrigova Stanislav Rebernik, predsjednik hrvatskog križa Drago Starčević te ravnatelj GDCK Čakovec Kristijan Valkaj. „Veoma mi je drago da je ove godine puno više natjecatelja nego prošlih godina, to pokazuje svijest ovih najmlađih kako bi uvijek bili u mogućnosti pružiti pomoć potrebitima“, istaknula je pročelnica. Cilj ovakvih natjecanja je kako bi neprofesionalci spremno pristupili ozlijeđenoj ili naglo oboljeloj osobi i do dolaska hitne medicinske službe pravilnom primjenom prve pomoći spasili život te skratili vrijeme liječenja i oporavka.
Najbolji Srednja škola Čakovec i učenici I.OŠ Čakovec
U kategoriji mladeži najbolji su bili učenici Srednje škole Čakovec pod mentorstvom Dunje Gašparić i Maje Posedi, zatim slijedi Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec pod mentorstvom Krešimira Trojka, Ekonomska i trgovačka škola Čakovec pod mentorstvom Saše Kraljića, dok su u kategoriji podmlatka najbolji bili učenici I. OŠ Čakovec, s mentorom Sašom Hladkim, OŠ Donja Dubrava, uz mentoricu Moniku Kanižaj te OŠ Štrigova, s mentorom Aleksandrom Komar Rebernik.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1480" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content