Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.9 °C
1016.0 hPa
56 %

Međimurska županija uz meso'z tiblice, popevku i vrhunska vina i ove godine dijelom projekta „Kajkavci u Lisinskom“

Datum objave: 6. ožujka 2018.

U koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu održana je konferencija za medije uoči ovogodišnjeg projekta „Kajkavci u Lisinskom“. Sam projekt predstavili su gradonačelnik  Grada Zagreba Milan Bandić, župan Međimurske županije Matija Posavec, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, župan Varaždinske županije Radimir Čačić, zamjenik župana Zagrebačke županije Hrvoje Frankić, zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Darko Sobota, uz domaćina direktora Radija Kaj Draga Gradečaka.
Pet kajkavskih županija: Krapinsko-zagorska, Koprivničko-križevačka, Međimurska, Varaždinska, Zagrebačka i Grad Zagreb u organizaciji Radija Kaj - projektom Kajkavci u Lisinskom, zajednički će, drugi puta za redom u Zagrebu predstaviti značaj, zanimljivosti, snagu i ponudu spomenutog dijela kontinentalne Hrvatske. Kroz različita kulturno-umjetnička, promotivna i edukativna događanja u prostorima Lisinskog brojnim posjetiteljima predstavit će ono najbolje što svaka županija nudi, a to su brojne bogate turističko – gospodarske i kulturne posebnosti. „Zahvaljujem na prilici da se kao najsjevernija Županija u Hrvatskoj možemo ponovo predstaviti. Drago mi je što uz prezentaciju možemo promovirati bogatu međimursku baštinu, povijest, ali i našu sadašnjost u smislu zaštite naših bogatih enogastronomskih proizvoda“, istaknuo je Posavec. Prezentacija Međimurske županije ići će u dva smjera. S obzirom da je Međimurje, odlukom Europske komisije, Europska destinacija izvrsnosti s područja enogastronomije, predstavit će se tradicionalni proizvod Meso'z tiblice koje je nedavno zaštićeno oznakom europskog porijekla, bučino ulje, sir Turoš i međimurska gibanica, a koji su samo neki od specijaliteta najsjevernije županije u Hrvatskoj, a u kojima će moći  uživati brojni posjetitelji. Ujedno, predstavit će se Craft pive koje se proizvode u Međimurju, brojni međimurski vinari koji su dobitnici Decanterovih medalja, sokovi od jabuke i cider Buzdovan. Bitno je spomenuti da će u drugom dijelu biti predstavljena međimurska kulturna baština. Međimurska županija je u procesu kandidature međimurske popevke kako bi ona bila uvrštena na listu nematerijalne kulturne baštine UNESCO-a. Također, uz bogati izložbeno-prodajni, turističko-gospodarski i kulturološki projekt „Kajkavci u Lisinskom“, koji će se održati 11. ožujka 2018. u periodu od 14 do 22 sata, na jednom mjestu, brojnim posjetiteljima ponudit će se bogatstvo i tradicija svake Županije čija je zajednička riječ „Kaj“. Spomenimo kako je samu konferenciju vodila Vlasta Stamičar, a svojim nastupom oplemenili su je Ela Ranogajec Inkret i Ivan Benc.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1469" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content