Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.1 °C
1032.0 hPa
81 %

Međimurska županija sufinancira boravak roditelja uz dijete u ŽB Čakovec

Datum objave: 28. veljače 2018.

Međimurska županija je županija prijatelj djece, ali i prijatelj svih svojih stanovnika. Upravo zbog toga i mnogih upita svojih sugrađana, prijedloga i sugestija, predložio sam Upravnom vijeću Županijske bolnice Čakovec da preispita cjenik bolničkih usluga“, na taj je način župan Međimurske županije Matija Posavec započeo konferenciju za medije kojom se u međimursko zdravstvo uveo novi nadstandard. Naime kako je objasnio, želja je u teškim trenucima liječenja rasteretiti roditelje dodatnih troškova te će Županija već s 1. ožujkom participirati u djelu troškova njihovog smještaja uz dijete. U 2017. godini ukupni je prihod u tu svrhu iznosio 364.087,00 kuna, na 262,50 kuna koliko svaki roditelj mora platiti, što znači da je u prošloj godini realizirano 1387 noćenja.
Županija rasterećuje sa 112,50 kuna svakog roditelja
„Sada će roditelj plaćati 150 kuna, a Županija ostatak do pune cijene, dakle 112,50 kuna. Ako uzmemo u obzir podatke za prošlu godinu to bi za nas bio trošak od 156.037,00 kune i taj ćemo iznos osigurati u županijskom proračunu gledajući ga kao investiciju, ulaganje i pomoć ne samo djeci koja su bez uputnice zadržana u bolnici, već i njihovim roditeljima“, objasnio je Posavec i dodao kako se sufinanciranjem dijela roditeljskog plaćanja omogućava lakši boravak roditelja uz dijete te smatra kako je to jedan mali korak podrške koji moraju napraviti za osmijeh djeteta u bolnici i olakšavanje ekonomske situacije obitelji. „Želimo da u potpunom smislu Županijska bolnica Čakovec bude bolnica prijatelj djece, a tako i Međimurska županija. Ovo je jedna inicijativa za humanizaciju liječenja djeteta u Županijskoj bolnici Čakovec. Svi roditelji nemaju pravu na uputnicu i preko HZZO-a biti u bolnici, a na ovaj ćemo način omogućiti roditeljima da borave uz dijete u bolnici po povoljnijim uvjetima. Ovo je još jedan nadstandard, jedan korak u ostvarivanju optimalnih uvjeta za rast i razvoj djece“, naglasila je predsjednica Upravnog vijeća ŽB Čakovec Sonja Tošić Grlač uz prisutne članove UV Nedu Šarić i Branka Sušeca. Kako su naglasili, konkretnim aktivnostima uvažavaju posebnost i vrijednost svakog djeteta, te se i ovim, novim projektom u nizu, zalažu za njihovu dobrobit i zaštitu, a pritom se ne razdvaja dijete od roditelja u bolesti. Ovo je nova poruka usmjeravanja proračuna prema građanima u Međimurskoj županiji, a ujedno kreće potpuna rekonstrukcija odjela pedijatrije, te će se do ožujka otvoriti novi odjel rađaone i ginekologije u ŽB Čakovec.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1458" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content