-1.1 °C
1025.0 hPa
80 %

Učenici OŠ Podturen družili se sa županom prilikom posjeta Međimurskoj županiji

Datum objave: 21. veljače 2018.

U Velikoj vijećnici Međimurske županije doslovno se tražilo mjesto više kada su u posjet instituciji stigli učenici od 1. do 4. razreda Osnovne škole Podturen. Njih više od 60-ak na pravi izlet diljem Međimurja i institucija poveli su njihove učiteljice i učitelji Vanja Barić, Ljubica Horvat, Ljiljana Ovčar, Vesna Zadravec i Vlatka Žganec.  
U sklopu svog terenskog dijela nastave neki su naučili nešto novo, posebice prvašići i učenici 2. razreda, dok trećaši i 4. razredi samo ponovili gradivo koje su naučili u sklopu predmeta prirode i građanskog odgoja. Stoga su spremno slušali o glavnom upravnom i političkom središtu te o ustroju same Županije, koje su im približili župan Međimurske županije Matija Posavec i pomoćnica pročelnika UO za obrazovanje, kulturu i šport Blaženka Novak.
Mi idemo na bazene, a ne moramo ih platiti jer imamo plaćenu ulaznicu“, rekli su prilikom posjeta učenici i zahvalili Županiji što im omogućava školu plivanja, ali i autobus i vozača do bazena. Neki su sami istaknuli kako bi kad narastu htjeli također pomagati naše obrazovanje, biti učitelji, političari, dužnosnici koji će napraviti promjenu u društvu, dok su drugi objasnili da žele biti informatičari, bageristi, liječnici, mesari i kuhari, na što im je pomoćnica pročelnika rekla da su to odlični snovi koje mogu ostvariti ako će biti vrijedni u školi, ali i kako su odabrali zanimanja koja su upravo tržištu potrebna. „Kada budemo veliki želimo donositi tako važne odluke kao vi za cijelo Međimurje“, rekli su učenici međimurskom županu, pokazali mu svojim odličnim pitanjima naučeno znanje kroz razgovor te mu objasnili što rade u svoje slobodno vrijeme, koje igrice igraju i koje igre preferiraju na satovima tjelesne i zdravstvene kulture.
Nakon ozbiljnih tema, ugodno druženje, ali i vrlo poučan dan zaključen je fotografijom za uspomenu i nezaobilaznim slatkim čašćenjem, čemu su se mališani itekako obradovali. Ujedno su se nakon boravka na Županiji, uputili u Muzej Međimurja Čakovec i Knjižnicu „Nikola Zrinski“ Čakovec. 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1454" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content