Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Novo ulaganje u međimursko zdravstvo, u stomatološke ordinacije u Belici i Podturnu

Datum objave: 17. veljače 2018.

U Međimursku županiju je stigla vrijedna stomatološka oprema koja se nabavila u sklopu projekta „Povećanje broja usluga i poboljšanje pristupa i uvjeta u pružanju primarne zdravstvene zaštite u Međimurskoj županiji“ vrijednog  gotovo 7,6 milijuna kuna. Dobavljač Dental grupa  d.o.o. iz Umaga, Istarske divizije 20,  isporučio je opremu  vrijednu 317.500,00 kuna.
Nove stomatološke stolice tako su dobile ordinacije Doma zdravlja, u Belici i Podturnu, svaka vrijedna 100.500,00 kn (s PDV-om). Radi se o fiziološkoj stolici KaVo Primus 1058 s oba rukohvata, dvostrukim komandama za upravljanje, programom za memoriranje četiri automatska položaja stolice i spitun/last position programom te upravljanja multi–funkcionalnom nožnom komandom. Ova pouzdana i kvalitetna stomatološka stolica svakako je nužna za besprijekoran rad ovih stomatoloških ordinacija.
Radi osiguranja pune funkcije i sigurnog rada isporučena je i montirana zubarska jedinica u stomatološkoj ambulanti u Belici, Kralja Tomislava 118, gdje se održala i sama edukacija.
Istome su prisustvovali privremena pročelnica UO za zdravstvo i socijalnu skrb Međimurske županije dr. sc. Sonja Tošić - Grlač, voditeljica projekta Mateja Hranjec Varga, ravnatelj Doma zdravlja Čakovec Branko Vrčić, načelnik općine Belica Zvonimir Taradi te Štefičar Martina, dr. med. dent.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1447" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content