Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Početnom konferencijom krenuo 4,2 milijuna kuna težak projekt zapošljavanja teže zapošljivih žena u Međimurju

Datum objave: 16. veljače 2018.

Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije - DOSTI kroz novi projekt u provedbi rade na zapošljavanju teže zapošljivih žena i žena s nižom razinom obrazovanja u lokalnoj zajednici, osposobljavanju 24 žene za obavljanje poslova njegovateljice i gerontodomaćice u cilju jačanja njihovog radnog potencijala, zatim pružanju usluge pomoći u kući starijim osobama, osobama s invaliditetom i ostalim osobama u nepovoljnom položaju na području čitave Međimurske županije. Uz projektne aktivnosti, održana je i početna konferencija projekta „ŽELIM – POMOĆ DIJELIM“ financiranog iz Europskog socijalnog fonda, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.
Nositelj projekta je Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije, uz partnere na projektu Hrvatski zavod za zapošljavanje - Područni ured Čakovec, Centar za socijalnu skrb Čakovec, te Općine Podturen i Orehovica. „Riječ je o dosad najvrednijem projektu odobrenom udruzi koji se financira iz Europskog socijalnog fonda, u vrijednosti nešto višoj od 4,2 milijuna kuna. Projekt traje 30 mjeseci“, objasnila je predsjednica Društva Miljenka Radović, uz voditeljicu projekta Dijanu Novak, te ravnateljicu Centra za socijalnu skrb Alenku Bilić, predstojnicu HZZ-Područni ured Čakovec Marinu Kodba te načelnika Općine Podturen Pericu Hajdarovića.
S obzirom da uspostavljenu kvalitetnu suradnju između udruge i Međimurske županije, partnerstvima i podrškama u nizu akcija i projekata, konferenciju je svojim dolaskom pozdravila zamjenica župana Sandra Herman i istaknula važnost međusobne suradnje svih dionika uključenih u pružanje socijalnih usluga osobama u potrebi za širenjem istih u zajednici, dok se od gostiju obratio i zamjenik gradonačelnika Čakovca Zoran Vidović uz čestitke na još jednom vrijednom projektu.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1448" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content