Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.7 °C
1028.0 hPa
50 %

I u Međimurju obilježen Svjetski dan bolesnika u ŽB Čakovec

Datum objave: 12. veljače 2018.

U zdravstvenoj skrbi osim stručne pomoći bolesniku izuzetno je važan ako ne i ključan onaj ljudski, humani pristup i emocionalna podrška oboljelima. Kako bi se senzibiliziralo društvo,  uvidjelo potrebe pacijenata, uočilo njihove probleme, Papa Ivan Pavao II. još je 1992. godine utemeljio Svjetski dan bolesnika, koji se obilježava 11. veljače. Osnovni je cilj bio podizanje svijesti javnosti, ali i težnju za što boljom zdravstvenom i društvenom zaštitom koja bi omogućila dostupnu i kvalitetnu skrb. Kao i svake godine, ovaj se Dan obilježava i u Međimurskoj županiji,  te su tom prigodom članovi predsjedništva i predstavnici Klubova oboljelih od raka Županijske lige protiv raka Čakovec posjetili odjele Županijske bolnice Čakovec te prigodnim poklonima, svojim vremenom, osmijehom i toplom riječju razveselili bolesnike i olakšali im bolesničke dane. Uz njih, ovaj su događaj obilježili i potporu mu dali privremena pročelnica UO za zdravstvo i socijalnu skrb Međimurske županije ujedno i predsjednica Upravnog vijeća ŽB Čakovec Sonja Tošić Grlač, ravnatelj bolnice Robert Grudić i njegova zamjenica Sandra Oslaković,  predsjednik Županijske lige Hussein Saghir Nenad Škvorc, pomoćnik ravnatelja za sestrinstvo sa suradnicima. Ujedno je u okviru obilježavanja služena sveta misa u kapeli bolnice za sve bolesnike, obitelji oboljelih, prijatelje i djelatnike, dok je u predvorju organizirano mjerenje tlaka i šećera u krvi u čemu su pomogli članovi Gradskog društva crvenog križa Čakovec. „Obilježavanjem ovog dana želi se ukazati na prava koja svaki pacijent ima, pravo na potrebnu zdravstvenu uslugu, saznanje o dijagnozi te pravo na sudjelovanje u odlukama vezanim uz zdravlje. Nitko, a najmanje bolesnici koji svu svoju energiju moraju usmjeriti na svoje liječenje, ne bi se smjeli osjećati odbačenima, zaboravljenima ili krivima za bolest s kojom se bore, već naprotiv svi mi moramo im biti oslonac, podrška i vjetar u leđa na putu njihova ozdravljenja“,  istaknula je Tošić Grlač. Također, namjera je ovog dana zahvaliti svima onima koji skrbe o bolesnicima, zdravstvenim i nezdravstvenim radnicima, djelatnicima i volonterima kao važnim karikama u lancu ozdravljenja, koji svojim plemenitim i humanim radom brinu i skrbe o svakom pacijentu koji se nađe u ovoj nezavidnoj situaciji.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1438" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content