Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma obilježava 20 godina djelovanja

Datum objave: 9. veljače 2018.

U povodu jubilarne 20. obljetnice djelovanja Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske, njeni su predstavnici na konferenciji za medije najavili svečanu akademiju koja će se održati u petak, 16. veljače 2018. godine, u čakovečkom Centru za kulturu s početkom u 17:00 sati. Sama akademija održava se u sklopu Nacionalnog dana djeteta oboljelog od maligne bolesti u RH, koja se odlukom Hrvatskog sabora, a na inicijativu Udruge u suradnji s ostalim srodnim udrugama, obilježava 15. veljače. „Dolaze nam brojni profesori, zatim predstavnici Predsjednice RH, Ministarstva zdravlja, županija, gradova i općina, te svi oni kojima smo pomogli u proteklih 20 godina, ali i oni koji su pomogli nama. Pozivamo sve ljude velikog srca da nam se pridruže na ovom prigodnom slavlju da i oni sami vide što smo sve uspjeli učiniti u zadnja dva desetljeća za dobrobit pojedinaca, zajednice, ali i čitavog zdravstvenog sustava u Hrvatskoj“, napomenuo je na samom početku predsjednik Udruge Emil Vibović. Uz njega su na konferenciji prisustvovali potpredsjednica Udruge Anica Črnila, tajnik Zdravko Golubić, članica Izvršnog odbora Slavica Beti, te jedan od korisnika usluga Udruge Zlatko Zdolec.
Vibović je tijekom svog obraćanja izrazio veliki ponos na sve što je učinjeno unatrag 20 godina, te iskoristio priliku zahvaliti svim volonterima, ljudima dobre volje i članovima koji su doprinijeli tome da se pomogne više od 500 obitelji te prikupi i podijeli više od 5 milijuna kuna u donacijama. „Moramo istaknuti kako smo prvi u Hrvatskoj održali okrugli stol o važnosti darivanja matične stanice i koštane srži, prvi kupili računalo za Zavod za tipizaciju tkiva, Županijskoj bolnici u Čakovcu kupili digestor u vrijednosti 120 tisuća kuna, provodimo projekt prikupljanja plastičnih čepova kojih je do sada preko 100 tona, a zaslužni smo i za uvrštenje Gliveca na listu lijekova HZZO-a s ciljem liječenja oboljelih od GIST-a“, objasnio je Vibović te naglasio kako je tu još puno stvari i projekata koje treba spomenuti, a o kojima će biti riječi na samoj akademiji. Posebno je emotivno bilo obraćanje Zlatka Zdoleca, čiji je unuk nedavno obolio od limfoma u 2. godini života, a Udruga je pritom uskočila u pomoć financijski i moralno. „Svi koji smo danas ovdje pred vama prošli smo proces transplantacije i jedino oni koji u obitelji imaju takve slučajeve nas mogu razumjeti. Pojava maligne bolesti je šok ne samo za bolesnika, nego i za cijelu obitelj, zbog čega mi i jesmo ovdje, da pružimo podršku“, zaključio je Vibović na što se nadovezala i potpredsjednica Črnila. „Ponekad je topla ljudska riječ upravo ono što nam treba, više od ikakvih doktorskih dijagnoza. Važno je da postoji podrška od strane ljudi koji vas mogu u potpunosti razumjeti, kao i cijeli proces kroz koji morate sami proći. Zato se toliko i družimo, te razmjenjujemo iskustva i nastojimo biti pozitivni kako bi na taj način mogli pomoći drugima“, naglasila je Črnila te također iskoristila priliku još jednom uputiti poziv svima da dođu i pridruže se njihovom slavlju u Centru za kulturu uz besplatan ulaz.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1435" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content