Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Novo ulaganje u Dom kulture Zalan, župan i načelnik potpisali ugovor u Donjoj Dubravi

Datum objave: 2. veljače 2018.

Dom kulture „Zalan“ u Donjoj Dubravi, inače nepokretno kulturno dobro upisano u Registru kulturnih dobara Republike Hrvatske, već je niz godina mjesto okupljanja brojnih udruga, s više od 400 članova koji iščekuju revitalizaciju prostora, koju su potpisivanjem Sporazuma o zajedničkom financiranju unutrašnje obnove doma najavili Međimurska županija i Općina Donja Dubrava. Kako je naglasio načelnik Marijan Varga, posljednje veće ulaganje u objekt bilo je prije više od deset godina kada je restauriran vanjski dio zgrade, a unutarnja obnova itekako je potrebna te se na njoj intenzivno radi. „Međimurska županija je u ovoj fazi sufinanciranja odvojila 100 tisuća kuna, to nije niti prvi, ali neće biti ni posljednji puta. Ovo ulaganje smatramo očuvanjem naše kulturne baštine i čuvanjem naše povijesti i nasljeđa, ali i kao neophodnu pomoć našim općinama za ravnomjerni razvoj Međimurja“, objasnio je međimurski župan Matija Posavec i naglasio kako je svako ulaganje ključno posebno gledajući s ljudskog aspekta, te svoju važnost dobiva u trenutku kada vidite koliko znači svakoj mještanki i mještaninu, u ovom slučaju više od 400 članova udruga i klubova, ali i njihovih gostiju i susjeda. „Dom kulture „Zalan“ je srce i ponos mjesta, kroz druženje mještana i kontinuirano korištenje ovog prostora, pa ćemo stoga u suradnji s načelnikom pomagati sve njima  važne projekte kako bi Dubrava svakim danom bila ugodnije i kvalitetnije mjesto za život“, zaključio je Posavec prilikom potpisivanja ugovora, uz načelnika, te zamjenike župana Sandru Herman i Josipa Grivca, pročelnika Upravnog odjela obrazovanje, kulturu i šport Međimurske županije Branka Sušeca, zamjenika načelnika Vladimira Čituša, pročelnika Ivana Štefičara, te vijećnike Nadicu Lisjak, Josipa Ribića i Zlatka Ljubeka.
Kreću radovi u skladu s konzervatorskim odjelom
Kulturno umjetničko društvo „Seljačka sloga“, Udruga umirovljenika, Udruga obrtnika, Udruga žena, Puhački orkestar općine Donja Dubrava, ZEUS – Zaštitarsko ekološka udruga Senjar, Udruga branitelja, Udruga navijača, članovi Košarkaškog kluba Donja Dubrava i mnogi drugi, tako skoro dobivaju obnovljeni dom, jedan je od najstarijih na ovome prostoru, simbol povijesti koji predstavlja jednu od tri građevine koje su na ovom prostoru izgradile obitelji Hišter i Zalan. „Zgrada je predmet kulturne baštine, a ova pomoć puno znači jer se zgrada mora obnavljati na način kako to traži konzervatorski odjel, na daleko skuplji način nego tipične restauracije i obnove. Obnovit ćemo sva ulazna vrata u prostorije kako to priliči ovakvoj građevini“, objasnio je načelnik i dodao kako je završetak adaptacije planiran do Dana Općine, 13. srpnja.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1425" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content