Međimurje Europska regija sporta za 2022.
4.4 °C
1016.0 hPa
55 %

Održan košarkaški turnir "Vincekovo 2018" - jedan od jačih veteranskih turnira u regiji

Datum objave: 1. veljače 2018.

Prošlo je vrijeme Vincekovog pohoda, a nakon njega došao je  tradicionalni međunarodni veteranski košarkaški turnir „Vincekovo 2018“ u organizaciji Veteranskog košarkaškog kluba Međimurje iz Čakovca. Turnir je održan od 26. do 28. siječnja u LifeClass Termama Sveti Martin, bazi hrvatske košarkaške reprezentacije. Utakmice su igrane u tamošnjoj sportskoj dvorani, a natjecanje se održalo u tri kategorije u ovom prekrasnom brežuljkastom međimurskom kraju, prepunom vinograda, biciklističkih staza, te obiteljskih OPG-ova. Na ovom jakom veteranskom turniru, jednom od najboljih u regiji ove se godine igralo u dvije muške i jednoj ženskoj kategoriji. Žene su nastupale u kategoriji 35+, a muškarci u kategorijama 40+ i 50+. Ukupno je sudjelovalo 28 ekipa iz Hrvatske, Slovenije, Srbije te Bosne i Hercegovine.
Popis sudionika u kategoriji 50+ muškaraci: MORH Zagreb, Međimurje, Lendava, Varaždin, Štajerska, Maribor, Mostar, Centar Lug-Samobor, Otok Ugljan, Fortunal Zagreb, VKK Zagreb, Devils Advocates Zagreb, BBB Voltino Zagreb, Biograd.
Popis sudionika u kategoriji 40+ muškarci: MORH Zagreb, AST Beograd, VKK Poreč, Tuzla, Video Oskar-Kranj, Autoličarstvo Franc Škrinjar-Ljutomer, Adriatic-Split, Jazine-Zadar.
Popis sudionica u kategoriji 35+ žene: Bučke-Maribor, ŽVKK Zagreb, VK Ljubljana, Bjelovar, Kranj, ŽKK Radost Čakovec.
Samoj završnici prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman te načelnik Općine Sveti Martin na Muri Dražen Crnčec. Zaista se isplatilo doći pogledati ove veteranske virtuoze jer je tu bilo mnogo bivših prvoligaških košarkaša i reprezentativaca, pa kvalitetne košarke nije nedostajalo. Turnir svake godine završava zajedničkom večerom nakon koje se dodjeljuju priznanja i pehari najboljima.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1420" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content