Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje u lipnju ugošćuje čak tri svjetska natjecanja u sportskom ribolovu, domaćini Selnica, Mursko Središće, Podturen i Sv. Martin na Muri

Datum objave: 1. veljače 2018.

Međimurje je ove godine domaćin 20. Svjetskog prvenstva u lovu ribe udicom na plovak kategorija osoba s invaliditetom, 11. Svjetskog prvenstva u lovu ribe udicom na plovak za kategoriju veterana i 1. Svjetskog prvenstva za veterane – master. Kako bi se najavila ova iznimno važna sportska događanja u lipnju, u LifeClass Termama Sv. Martin održan je sastanak Organizacijskog odbora, a netom nakon toga i  konferencija za medije gdje je predstavljen plan natjecanja.
Prvenstvo će se održati pod okriljem FIPSed-a, Saveza športskih ribolovnih društava Međimurske županije, Hrvatskog športskog ribolovnog saveza te Međimurke županije u suradnji s Općinama Podturen, Selnica i Sv. Martin na Muri te Gradom  Mursko Središće. „Mi smo vrlo spremno i s velikom radošću odlučili podržati ove za Međimurje, ali i za cijelu Hrvatsku velike događaje, tim više ako znate da se sportskim ribolovom u svijetu bavi 250 milijuna ljudi“, rekao je pritom župan Međimurske županije Matija Posavec te dodao kako će velik broj natjecatelja, ali i njihovih pratitelja, uz mnogobrojne svjetske medije tih dana označiti novi doprinos za razvoj Međimurja, međimurskog sporta, gospodarstva te za prezentaciju ljepota i potencijala koje imamo.
Svjetski viceprvaci branit će hrvatske boje na domaćem terenu
Isto je najavio sa svojim zamjenikom Josipom Grivcem, gradonačelnikom Grada Mursko Središće Draženom Srpakom, načelnikom Općine Podturen Pericom Hajdarovićem, načelnikom Općine Selnica Ervinom Vičevićem, načelnikom Općine Sveti Martin na Muri Draženom Crnčecom, direktorom Termi Branimirom Blajićem, predsjednikom Hrvatskog ribolovnog saveza Vladimirom Severom te predsjednikom Organizacijskog odbora svih natjecanja Zoranom Pfeiferom. „Očekujemo oko 40 reprezentacija iz 25 zemalja svijeta, velik broj natjecatelja uz pratnju, stručni stožer i obitelj koja će zasigurno popuniti i naše smještajne kapacitete, te će ovo biti prilika da se još jednom predstavimo sudionicima kao turistički i ribolovni kraj koji je u našoj županiji jako razvijen“, rekao je Pfeifer. Natjecanje će se održati na potezu Podturen – Selnica – Sveti Martin na Muri – Mursko Središće te će trajati šest dana, točnije od 12. lipnja do 17. lipnja 2018.
„Ovdje će se održavati tri svjetska natjecanja odjednom, to se rijetko kada događa te će se takvim natjecanjima podići razina kontinentalnog turizma Republike Hrvatske“, istaknuo je predsjednik Sever i pohvalio međimurske ribiče kao organizatore, ali i hrvatsku reprezentaciju koja se natječe u kategoriji osoba s invaliditetom, svjetske viceprvake. Ponos što će hrvatske boje braniti u Hrvatskoj i u Međimurju u njihovo je ime istaknuo trener Dražen Filipović. Od 12. lipnja započinju pripreme i prvi treninzi za natjecatelje, a službeno svečano otvorenje natjecanja upriličit će se 14. lipnja s mimohodom i postrojavanjem kod domaćina Grada Mursko Središće.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1422" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content