Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.5 °C
1025.0 hPa
51 %

U Područnoj školi Donji Vidovec kreću pripreme za uvođenje jednosmjenske nastave

Datum objave: 26. siječnja 2018.

U službenom posjetu Općini Donji Vidovec boravio je župan Međimurske županije Matija Posavec sa svojim zamjenicima Sandrom Herman i Josipom Grivcem, ujedno tamošnjim bivšim dugogodišnjim načelnikom. U razgovoru s načelnikom Općine Josipom Matulinom te vijećnicima Općinskog vijeća definirana je suradnja na realizaciji projekata koji se planiraju pokrenuti tijekom 2018. Kako je istaknuo Posavec, Međimurska županija kao osnivač osnovnih škola teži da se u svim osnovnim i područnim školama stvore uvjeti za jednosmjensku nastavu. Sukladno tome, potpisan je Sporazum kojim se kreće u realizaciju projekta uvođenja jednosmjenske nastave u Područnoj školi Donji Vidovec, a koji će zajedno sufinancirati Općina i Međimurska županija. Realizacijom ovog projekta, paralelno će se, kako je dogovoreno, stvarati uvjeti za preseljenje Dječjeg vrtića „Klinčec“, čime bi obje odgojno-obrazovne ustanove dobile bolje uvjete za rad i boravak djece te djelatnika.
Posavec: „Ulaganje u svaku našu općinu doprinosi ravnomjernom razvoju Međimurja“
Čelnici Općine i Županije razgovarali su i o razvoju turizma s naglaskom na adaptaciju Zlatarskog doma, Doma kulture, o ulaganju u cestovnu infrastrukturu te uređenju Župnog dvora. Načelnik je istaknuo da iako je Donji Vidovec najmanja međimurska općina, ima itekako potencijala za ostanak ljudi u ovom kraju, kroz ne samo razvoj turizma, već i uvođenje novih sadržaja. Stoga je u pripremi dokumentacija za niz projekata koje će kandidirati na natječaje za nacionalna i europska sredstva, ali i prekograničnu suradnju sa susjednim općinama u Republici Mađarskoj. Prema riječima župana, ulaganje u svaku općinu i u svako mjesto doprinosi ravnomjernom razvoju cijelog Međimurja, što je imperativ u djelovanju županijske vlasti.  
Čelnici županije upoznali su se i s funkcioniranjem lokalne akcijske grupe te upoznali s radom tamošnjih udruga.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1412" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content