Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Područnoj školi Donji Vidovec kreću pripreme za uvođenje jednosmjenske nastave

Datum objave: 26. siječnja 2018.

U službenom posjetu Općini Donji Vidovec boravio je župan Međimurske županije Matija Posavec sa svojim zamjenicima Sandrom Herman i Josipom Grivcem, ujedno tamošnjim bivšim dugogodišnjim načelnikom. U razgovoru s načelnikom Općine Josipom Matulinom te vijećnicima Općinskog vijeća definirana je suradnja na realizaciji projekata koji se planiraju pokrenuti tijekom 2018. Kako je istaknuo Posavec, Međimurska županija kao osnivač osnovnih škola teži da se u svim osnovnim i područnim školama stvore uvjeti za jednosmjensku nastavu. Sukladno tome, potpisan je Sporazum kojim se kreće u realizaciju projekta uvođenja jednosmjenske nastave u Područnoj školi Donji Vidovec, a koji će zajedno sufinancirati Općina i Međimurska županija. Realizacijom ovog projekta, paralelno će se, kako je dogovoreno, stvarati uvjeti za preseljenje Dječjeg vrtića „Klinčec“, čime bi obje odgojno-obrazovne ustanove dobile bolje uvjete za rad i boravak djece te djelatnika.
Posavec: „Ulaganje u svaku našu općinu doprinosi ravnomjernom razvoju Međimurja“
Čelnici Općine i Županije razgovarali su i o razvoju turizma s naglaskom na adaptaciju Zlatarskog doma, Doma kulture, o ulaganju u cestovnu infrastrukturu te uređenju Župnog dvora. Načelnik je istaknuo da iako je Donji Vidovec najmanja međimurska općina, ima itekako potencijala za ostanak ljudi u ovom kraju, kroz ne samo razvoj turizma, već i uvođenje novih sadržaja. Stoga je u pripremi dokumentacija za niz projekata koje će kandidirati na natječaje za nacionalna i europska sredstva, ali i prekograničnu suradnju sa susjednim općinama u Republici Mađarskoj. Prema riječima župana, ulaganje u svaku općinu i u svako mjesto doprinosi ravnomjernom razvoju cijelog Međimurja, što je imperativ u djelovanju županijske vlasti.  
Čelnici županije upoznali su se i s funkcioniranjem lokalne akcijske grupe te upoznali s radom tamošnjih udruga.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1412" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content