Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Skori završetak školske sportske dvorane i novih učionica u Orehovici

Datum objave: 25. siječnja 2018.

Jedan od najvažnijih projekata u obrazovanju u Općini Orehovica je završetak opremanja sportske dvorane te 6 učionica u tamošnjoj osnovnoj školi. Shodno tome, župan Međimurske županije Matija Posavec i načelnik Općine Orehovica Franjo Bukal uz prisustvo ravnateljice Županijske uprave za ceste Ljerke Cividini i voditeljice Odsjeka za proračun i financije Tatjane Horvat potpisali su novi Sporazum za novu fazu opremanja dvorane i učionica. Višegodišnji projekt u naredna dva mjeseca zasigurno će se privest kraju s ulaganjem od  1,2 milijuna kuna, od kojih je 720 tisuća kuna osigurala Međimurska županija, dok preostali dio od 455 tisuća kuna Općina Orehovica. „Ovo je jedan od najvećih obrazovnih projekata za Općinu Orehovica te za naše najmlađe sumještane“, istaknuo je pritom Bukal.
300 učenika, uz niz udruga, klubova i mještana željno iščekuju skoro otvaranje dvorane
Međimurska županija u protekle je četiri godine pokrenula niz kapitalnih projekata koji se odvijaju u području obrazovanja, a kao jedan od primjera je i osnovnoškolsko obrazovanje u Orehovici kojoj će se ovim projektom otvoriti niz novih mogućnosti za osnovnoškolce. „Opremanje dodatnih 6 učionica, te otvaranje i opremanje sportske dvorane od izuzetne je važnost za sve mještane ovog kraja, počevši s predškolcima, osnovnoškolcima te brojnim udrugama koje gravitiraju dvorani u Orehovici“, rekao je župan Posavec te istaknuo kako se ulaganje u obrazovanje mladih u Međimurju nastavlja kako bismo i dalje bili perjanica obrazovnog sustava Republike Hrvatske. Spomenimo kako je Međimurska županija u razdoblju od 2014. do 2017., uzimajući u obzir i trenutnu fazu radova, uložila oko 10 milijuna kuna u stvaranje uvjeta školarcima, sve kako tamošnjih oko 300 učenika na satove tjelesne i zdravstvene kulture ne bi više pješačili i po kilometar, ali i kako škola može krenuti u jednosmjensku nastavu.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1410" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content