Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zimski spust pod okriljem dugogodišnje kampanje „Naše rijeke, naše blago“

Datum objave: 18. siječnja 2018.

Pod organizacijskom palicom Rafting kluba „Matis“, ekološke udruge „ZEUS“ i „WWF Adria“, održan je deveti po redu Zimski spust rijekom Dravom. Organizatori su istakli da je cilj spusta bio poslati poruku i podići svijest o važnosti očuvanja biološke raznolikosti te sveukupnih prirodnih bogatstava rijeka kojima Drava obiluje i predstavlja jedno od najvećih prirodnih bogatstava ovoga kraja. Rijeka Drava koja je dio mreže Natura 2000, Regionalnog parka Mura-Drava te predstavlja značajan dio UNESCO-vog Prekograničnog rezervata biosfere Mura-Drava-Dunav, pod velikom je prijetnjom izgradnje dviju velikih hidroelektrana, Molve 1 i Molve 2. Ovu akciju podržalo je više od 300 sudionika među kojima su bili i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, načelnik Općine Donja Dubrava Marijan Varga, predstavnica „WWF Adria“ Ivana Korn Varga, predsjednica udruge „ZEUS“ Janja Škoda te organizator iz Rafting kluba „Matis“ Nikola Želimorski.
„Drava je oduvijek bila žila kucavica ovoga kraja, nekada su tu bili mlinovi, ispiralo se zlato, splavarilo te se na taj način transportiralo trupce i slično. Danas želimo ploviti Dravom, doživjeti dodir s prirodom, uživati u miru te se opustiti u prekrasnom krajoliku. Ovaj spust promovira važnost Drave i rijeka uopće, promovira ekološku svijest, važnost očuvanja flore i faune te svijest da je Drava neizmjerna vrijednost i veliki turistički potencijal“, istaknuo je zamjenik Grivec.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1402" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content