Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Svečani prijem kod župana za dobitnice najviše nacionalne nagrade „Mirko Relac“ za promicanje sportske rekreacije

Datum objave: 18. siječnja 2018.

Medalja za razvoj sportske rekreacije „Mirko Relac“, najviše je priznanje u Hrvatskoj namijenjeno rekreativcima koji svojim značajnim doprinosom razvijaju i unapređuju sportsku rekreaciju u svom kraju, ali i diljem Lijepe naše. Na posljednjoj Skupštini Hrvatskog saveza sportske rekreacije „Sport za sve“ ovo prestižno priznanje za 2017. godinu uručeno je Udruzi sportske rekreacije „Sport za sve“ iz Mačkovca. Tim povodom župan Međimurske županije Matija Posavec upriličio je svečani prijem za članice udruge iz Mačkovca predsjednicu Veru Sršan, te članice Elizabetu Ujlaki, Mariju Krištofić, Bernardu Faić i Mirjanu Krnjak, kako bi im i osobno čestitao na posebnom priznanju i velikom uspjehu, no najviše zbog promicanja zdravog sportskog života u Međimurju.
Međimurje je u segmentu preventive i rekreacije ispred ostatka Hrvatske
Mirko Relac čije ime nosi ova nacionalna medalja, poznati je profesor, znanstveni djelatnik i istraživač koji je svoj život posvetio sportskoj rekreaciji i njezinom razvoju.  Na postavljenim temeljima i naša Udruga djeluje već 15 godina, promiče programe tjelesne aktivnosti i unapređuje kvalitetu života svakog pojedinca, što je prepoznato i na lokalnoj i nacionalnoj razini, a to potvrđuje i ovo priznanje“, istaknula je predsjednica Sršan te zahvalila županu koji je uvijek potpora u provođenju aktivnosti ove vrijedne udruge. „Drago mi je da imam priliku ugostiti i čestitati jednoj našoj udruzi sportske rekreacije, ovog puta onoj iz Mačkovca, kao dobitniku najvišeg državnog priznanja koje neki kolektiv može dobiti za razvoj sporta, promicanje aktivnosti i zdravog načina života. Zajedničkom suradnjom u proteklih smo nekoliko godina uspjeli osvijestiti naše građane da se uključuju u sportsku rekreaciju koja je najbolji oblik preventive i u tom smo segmentu daleko ispred ostatka Hrvatske“, rekao je Posavec te dodao kako će i dalje Međimurska županija pratiti njihov rad te kako samoj udruzi, tako i krovnom savezu biti potpora. „Siguran sam da je i naš dio pomogao da ovakvi uspjesi na državnom i lokalnom nivo dolaze u Međimurje, a ova najviša za proteklu godinu zaista je došla u prave ruke“, zaključio je župan Posavec.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1401" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content