Projektom primarne zdravstvene zaštite ulaže se u ambulante Doma zdravlja u Murskom Središću

Datum objave: 18. siječnja 2018.

U Domu zdravlja u Murskom Središću održana je primopredaja radova uređenja ambulante, odnosno adaptacija sanitarnog čvora radi ugradnje WC-a za osobe s invaliditetom. Tom su prilikom otvaranju prisustvovali privremena pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Sonja Tošić Grlač, voditeljica projekta Mateja Hranjec Varga, ravnatelj Doma zdravlja Branko Vrčić, direktor Moderne - investa d.o.o. angažiran za stručni nadzor Dragutin Matotek te Stjepan Makovec voditelj gradilišta – Đurkin d.o.o. Neadekvatni sanitarni čvorovi za osobe s invaliditetom u 5 ordinacija nisu usklađeni s potrebama OSI prema Pravilniku o minimalnim uvjetima u pogledu prostora, radnika i medicinsko-tehničke opreme za obavljanje zdravstvene djelatnosti, te se u tim mjestima udio osoba s teškoćama u obavljanju svakodnevnih aktivnosti prema podacima DZS-a kreće od 16-20%, što dodatno potvrđuje opravdanost navedenog ulaganja.
Ovo ulaganje dio projekta teškog 7,6 milijuna kuna kojim se ulaže u međimursko zdravstvo
Ukupna vrijednost ove adaptacije iznosi 161.736,49 kuna te je ova druga od pet ambulanata uz Nedelišće, Svetu Mariju, Prelog i Donji Kraljevec koje su uključene u projekt „Povećanje broja usluga i poboljšanje uvjeta u pružanju primarne zdravstvene zaštite u Međimurskoj županiji“, vrijednog oko 7,6 milijuna kuna. Neadekvatni sanitarni čvorovi za osobe s invaliditetom u 5 ordinacija nisu usklađeni s potrebama OSI prema Pravilniku o minimalnim uvjetima u pogledu prostora, radnika i medicinsko-tehničke opreme za obavljanje zdravstvene djelatnosti, te se u tim mjestima udio osoba s teškoćama u obavljanju svakodnevnih aktivnosti prema podacima DZS-a kreće od 16-20% što dodatno potvrđuje opravdanost navedenog ulaganja.