Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Poziv na treću poljoprivrednu konferenciju

Datum objave: 18. siječnja 2018.

Regionalna razvojna agencija Međimurje REDEA poziva vas na treću po redu poljoprivrednu konferenciju u Međimurju „Upravljanje znanjem u poljoprivredi“. Konferencija će se održati 26. siječnja 2018. godine s početkom u 9 sati u Tehnološko-inovacijskom centru Međimurje na adresi Bana Josipa Jelačića 22b (kompleks bivše vojarne).
Naglasak ovogodišnje konferencije bit će na važnosti mahunarki u promociji održive poljoprivrede i sigurnosti hrane, kako onih za ljudsku ishranu tako i krmnih mahunarki za stočnu ishranu.
Konferencija će se sastojati od dva dijela. U prvome dijelu bit će organizirana PANEL DISKUSIJA na kojoj će sudjelovati Marijana Petir, hrvatska zastupnica u Europskom Parlamentu, Krešimir Ivančić, pomoćnik ministra poljoprivrede, Milorad Šubić, rukovoditelj podružnice Savjetodavne službe Međimurske županije, Silvija Kolar-Fodor, voditeljica udruge Biovrt – u skladu s prirodom te Klaudija Carović Stanko, Agronomski Fakultet Sveučilišta u Zagrebu dok će se u drugome dijelu konferencije održati kratka predavanja.
Sudjelovanje na konferenciji je BESPLATNO, ali zbog ograničenog broja mjesta neophodno se prijaviti na jedan od sljedećih načina: putem on-line obrasca, telefonom 040 395 586 ili putem elektroničke pošte mateja.mihalic@redea.hr i to najkasnije do 23. siječnja 2018. godine.
PROGRAM KONFERENCIJE:
8.45 – 9.00 Registracija sudionika
9.00 – 9.15 Uvod u konferenciju
9.15 – 11.00 Panel diskusija: Kako stvoriti dugoročno održivi sustav proizvodnje hrane u Hrvatskoj?

  • Marijana Petir, hrvatska zastupnica u Europskom Parlamentu
  • Krešimir Ivančić, dipl. ing.agr., pomoćnik ministra poljoprivrede
  • mr. sc. Milorad Šubić, rukovoditelj podružnice Savjetodavne službe Međimurske županije
  • Silvija Kolar – Fodor, voditeljica udruge Biovrt – u skladu s prirodom
  • doc. dr. sc. Klaudija Carović Stanko, Agronomski Fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Znanstveni centar izvrsnosti za bioraznolikost i molekularno oplemenjivanje bilja (CroP-BioDiv)

    Rasprava i pitanja sudionika
11.00- 11.15 Pauza za kavu i peciva
11.15 – 12.00 Novi model kreditiranja proizvođača i ostale novosti o Programu ruralnog razvoja RH, Krešimir Ivančić, pomoćnik ministra poljoprivrede
12.00 – 12.20 Neiskorišteni potencijali mahunarki, Jurka Topol stručna suradnica u REDEA-i, Uloga REDEA-e u projektu TRUEValentina Hažić, voditeljica Odjela za ruralni razvoj u REDEA-i
12.20 – 13.20 Kako mahunarke učiniti profitabilnijima? Dr. Pete Ianetta, koordinator EU-H2020 projekta TRUE, James Hutton Institut, Škotska (konsekutivno prevođenje prezentacije)
13.20 – 13.50 Pauza za ručak
13.50 – 14.20 Utjecaj klimatskih promjena na biljnu proizvodnju uz iskustva primjene bio-gnojiva radi ublažavanja stresa i šteta od elementarnih nepogoda, mr. sc. Milorad Šubić, rukovoditelj podružnice Savjetodavne službe Međimurske županije
14.20 – 14.50 Biološke tehnike uzgoja i čuvanje starinskih sorti mahunarki, Silvija Kolar – Fodor, voditeljica udruge Biovrt – u skladu s prirodom
14.50 – 15.00 Iskustvo proizvođača soje, OPG Nenad Marčec
 
Projektu “TRUE” je u okviru sporazuma o dodjeli bespovratnih sredstava br. 727973 odobrena  potpora iz programa Europske unije za istraživanja i inovacije Obzor 2020. Treća poljoprivredna konferencija provodi se u sklopu projekta TRUE koji je financiran iz programa Europske unije za istraživanja i inovacije Obzor 2020.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content