Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.6 °C
1029.0 hPa
70 %

Međimurska županija raspisala natječaj kojim bespovratnim sredstvima pomaže svojim poduzetnicima

Datum objave: 17. siječnja 2018.

Međimurska županija objavila je novi Javni poziv za dodjelu bespovratnih potpora po „Programu potpora male vrijednosti poduzetnicima za troškove prijave projektnih prijedloga.“
Nastavak je to Programa koji se u Međimurju počela provoditi krajem 2016. godine s ciljem olakšavanja pristupa sredstvima bespovratnih potpora za mikro, male i srednje poduzetnike koji na području Međimurske županije provode projekte ulaganja u unapređenje poslovanja. Tijekom jednogodišnje provedbe Programa dodijeljeno je 29 potpora, ukupne vrijednosti 125.225,00 kuna,  i to na način da je Županija sufinancirala troškove izrade prijavne dokumentacije projektnih prijedloga koji su poduzetnici kandidirali za dodjelu bespovratnih sredstava po različitim javnim pozivima.
Potpore se dodjelju subjektima malog i srednjeg gospodarstva u obliku bespovratnih, gotovinskih sredstava kao nadopuna privatnom financiranju, i predstavljaju svojevrsni poticaj poduzetnicima koji se proaktivno angažiraju u prijavni na natječaje. Prihvatljivi su troškovi izrade prijavne dokumentacije kao što je izrada prijavnih obrazaca, poslovnih planova, investicijskih studija, marketinških strategija i sličnih troškova. Ovisno o veličini poduzetnika i iznosu traženih sredstava potpore definirani su različiti intenziteti potpore, dok je najviši iznos bespovratnih sredstava koji se može dodijeliti pojedinom poduzetniku 15.000,00 kn. Javni poziv biti će otvoren do utroška sredstava, a najkasnije do 31. prosinca 2019. godine.
Tekst javnog poziva, Program potpora, obrazac prijave i izjave nalaze se na službenim internetskim stranicama Međimurske, na sljedećem linku: https://medjimurska-zupanija.hr/2018/01/16/javni-poziv-za-dodjelu-bespovratnih-potpora-poduzetnicima-po-programu-potpora-male-vrijednosti-poduzetnicima-za-troskove-prijave-projektnih-prijedloga-2/.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content