Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Čelnici Međimurske županije priredili svečani prijem za umirovljene djelatnike u obrazovanju

Datum objave: 16. siječnja 2018.

Iz Međimurske županije još je jednom poslana poruka o važnosti obrazovanja, ali i svakog kadra koji našu pedagošku sliku čini uspješnijom i boljom. Tradicionalni svečani prijem učitelja, profesora, pedagoga, mentora i ravnatelja, ali i svih djelatnika u obrazovanju s područja Međimurske županije, koji su se umirovili u školskoj godini 2016./2017., održan je u dvorani za svečane namjene Muzeja Međimurja Čakovec. Tom je prilikom župan Međimurske županije Matija Posavec sa svojom zamjenicima Sandrom Herman i Josipom Grivcem odlučio na jednom mjestu okupiti one koji su cijeli svoj radni vijek dali u odgoj i obrazovanje naših mladih i četvrtu godinu zaredom priredio za njih svečani prijem. „Učitelji su ti koji kroz svoj doprinos, svoju aktivnosti, kroz svoj rad čine sustav obrazovanja boljim. Hvala Vam na tome što stvarate školu za život, a ne školu za ocjene“, u uvodu je rekao međimurski župan. „U odgoju i obrazovanju sam provela 15 nezaboravnih prelijepih godina koje mi je bilo jedno prekrasno životno razdoblje u kojem sam shvatila da je svaka karika u odgoju i obrazovanju jednako važna, tako i svaki djelatnik“, rekla je zamjenica župana.
Učitelji: „Hvala uigranom timu Županije što su omogućili da se generacije ponovo sretnu“
Obrazovanje čini osnovu razvoja Međimurske županije. To se ogleda u brojnim projektima, programima i potporama putem kojih se mladima, kao i njihovim roditeljima, olakšava cjelokupni proces školovanja. Pritom se sve više ulaže u obnovu starih ili gradnju potpuno novih škola, a sve s ciljem da Međimurje postane županija znanja, u punom smislu te riječi. „Hvala Međimurskoj županiji i njenom uigranom timu što su nam upriličili ovaj trenutak jer je ovo i prilika da se generacije ponovo sretnu i prisjete lijepog doba“, rekao je Medved. Učitelji su se složili da unatoč odlasku u mirovinu, neće mirovati, jer ako znaju pravac, ovo će im biti samo malo skretanje u životu. U zasluženu mirovinu otišli su tako Jagoda Obadić, Ivan Hižman, Franjo Jančikić, Carmen Pazman, Mirko Varga, Mira Žerjav, Vera Korunek, Marija  Šilec, Nada Novak, Dušan Lapov, Damir Šalari, Emilija Kolac, Željko Medved, Anica Kolmanić, Radmila Popović, Ana Novak, Marija Drk, Ljubica Mikac, Ana Furdi, Đurđa Naranđa, Stjepan Orsag, Božidar Žegarac, Ana Klemenčić, Julijana Debelec, Marija Šafarić, Katarina Anderlin, Verica Mesarić, Branko Smrtić, Vesna Škvorc, Ljerka Biševac, Dragica Stojko i Jasna Višnjić. Svečanost su nastupima oplemenili učenici Umjetničke škole Čakovec Greta Mikec s korepetitorom Danielom Markom Novakom te mentorom Mariom Jagecom, Lana Mesarić s korepetitoricom Mirjanom Džanko te mentorom Antunom Horvatom, te Nika Kovačić i Leonarda Krsnik s korepetitorom prof.  Novakom te mentorom prof. Jagecom.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1398" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content