Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Tablica korisnika pomoći za ublažavanje posljedica elementarnih nepogoda u 2017. godini

Datum objave: 15. siječnja 2018.

Uslijed učestalih upita i prigovora korisnika pomoći, o načinu i visini dodijeljenih sredstva pomoći, objavljujemo odgovor Državnog povjerenstva o  kriterijima raspodjele sredstava žurne pomoći za ublažavanje posljedica elementarnih nepogoda nastalih u 2017. godini, dodijeljenih po Odluci Vlade Republike Hrvatske, te objavljujemo  tablicu korisnika pomoći s dodijeljenim iznosima koju je utvrdilo Ministarstvo poljoprivrede s Državnim povjerenstvom za procjenu štete od elementarnih nepogoda za područje Međimurske županije, te je proslijeđena općinama i gradovima.
Odgovor Državnog povjerenstva vezano uz kriterije raspodjele sredstava:
„1. Obuhvaćene su štete od svih elementarnih nepogoda (oprostite zbog propusta što u Odluci nije spomenut mraz, no on je također obuhvaćen). Vezano za štete na poljoprivredi, pravo na pomoć temeljem Odluke imali su poljoprivredni proizvođači:

  • s potvrđenim štetama na EN-7 obrascu,
  • upisani u Upisnik poljoprivrednika,
  • sa potvrđenim oštećenjem na urodu u rasponu 50 – 100 % štete,
  • s primijenjenim limitom od najmanje 1.000,00 kn potvrđene štete na pojedinoj    poljoprivrednoj kulturi u gradu/općini,
  • te primjenom gornje granice isplate pomoći od najviše 350.000,00 kn po oštećeniku.

 

  1. Vezano za štete na građevini, dodjeljuje se pomoć isključivo za stambene objekte fizičkih osoba (šifra 141) i to 21% od potvrđenih šteta.

 

  1. Šifre 142 (Gospodarske građevine fizičkih osoba) i 143 (Zgrade u izgradnji, vikendice, nenaseljene stambene zgrade) nisu obuhvaćene rasporedom o dodjeli pomoći, odnosno za štete prijavljene pod šiframa 142 i 143 nije se dodijelila pomoć.“

 
Tablica korisnika Ovdje

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content