Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Preporučene mjere zaštite zdravlja starijih osoba zbog hladnoće/niskih temperatura zraka

Datum objave: 15. siječnja 2018.

Izloženost niskim temperaturama, bilo u unutarnjem ili vanjskom prostoru, može različito djelovati na zdravlje, od blagih simptoma do ozbiljnih ili po život opasnih stanja, stoga je potrebno znati kakve rizike nam hladnoća donosi i za to se pravovremeno pripremiti.
Radi navedenog, Radna skupina pri Ministarstvu zdravstva izradila je tekst uputa kojih se stanovništvo treba pridržavati u slučaju hladnoća – Zaštita od velikih hladnoća – preporuke za javnost, kojima se želi upozoriti na potrebu poduzimanja odgovarajućih mjera zaštite.
Preporučene mjere zaštite zdravlja starijih osoba zbog hladnoće / niskih temperatura zraka, kao jedne od prepoznatih rizičnih skupina, također se nalaze na mrežnim stranicama Referentnog centra Ministarstva zdravstva RH za zaštitu zdravlja starijih osoba, pri Nastavnom zavodu za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ http://www.stampar.hr/hr/preporučene-mjere-zastite-zdravlja-starijih-osoba-zbog-hladnoceniskih-temperatura-zraka
Zaštita od velikih hladnoća - Preporuke za javnost (PDF)

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content