Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.8 °C
1025.0 hPa
37 %

Preporučene mjere zaštite zdravlja starijih osoba zbog hladnoće/niskih temperatura zraka

Datum objave: 15. siječnja 2018.

Izloženost niskim temperaturama, bilo u unutarnjem ili vanjskom prostoru, može različito djelovati na zdravlje, od blagih simptoma do ozbiljnih ili po život opasnih stanja, stoga je potrebno znati kakve rizike nam hladnoća donosi i za to se pravovremeno pripremiti.
Radi navedenog, Radna skupina pri Ministarstvu zdravstva izradila je tekst uputa kojih se stanovništvo treba pridržavati u slučaju hladnoća – Zaštita od velikih hladnoća – preporuke za javnost, kojima se želi upozoriti na potrebu poduzimanja odgovarajućih mjera zaštite.
Preporučene mjere zaštite zdravlja starijih osoba zbog hladnoće / niskih temperatura zraka, kao jedne od prepoznatih rizičnih skupina, također se nalaze na mrežnim stranicama Referentnog centra Ministarstva zdravstva RH za zaštitu zdravlja starijih osoba, pri Nastavnom zavodu za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ http://www.stampar.hr/hr/preporučene-mjere-zastite-zdravlja-starijih-osoba-zbog-hladnoceniskih-temperatura-zraka
Zaštita od velikih hladnoća - Preporuke za javnost (PDF)

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content