4.9 °C
1022.0 hPa
56 %

125 djece na ovogodišnjem Zimskom kampu tehničke kulture

Datum objave: 13. siječnja 2018.

Od ponedjeljka 8. pa do petka 12. siječnja 2018. godine u III. OŠ Čakovec održavao se Zimski kamp tehničke kulture pod nazivom „Učenje tehnike kroz igru“. Organizatori kampa bili su Društvo pedagoga tehničke kulture Međimurske županije s partnerima u projektu: Radioklubom Međimurje, Aeroklubom Čakovec i Fotokino klubom Ivanovec.
Ovo je ujedno druga godina provođenja kampa, kako su se radionice iz tehničke kulture prvi puta održale za vrijeme prošlogodišnjih zimskih školskih praznika.
Za učenike je pripremljeno 10 radionica. Svakodnevno su radili od 9 do najmanje 11 sati, a sveukupno je kamp uspješno prošlo 125 učenika. Većina učenika je iz čakovečkih gradskih i prigradskih škola, a u kamp su bili uključeni i učenici iz desetak osnovnih škola naše županije koji su sve radove napravljene na radionicama odnijeli sa sobom kući.
Kamp je u pratnji ravnateljice škole Nataše Hajdinjak, predsjednice Društva Renate Martinec te predsjednika Zajednice tehničke kulture Međimurske županije Željka Medveda obišao i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec te se uvjerio u stručnost voditelja, kreativnost dječjih radova i iznimno veliki interes za ovaj odlično organizirani kamp.
 
Popis radionica koje su provedene i njihovi voditelji:
Elektronika - Jelena Tuksar
Radiokomunikacije - Vladimir Vinko
Robotika, Micro:bit, mBot - Ivana Poljak,  Zvonko Ljubić i Renata Martinec
Strojarstvo i Konstruktorstvo - Dubravka Žignić Resman i Željko Medved
Zrakoplovno i raketno modelarstvo - Leonadro Belović
Kreativna radionica oslikavanje predmeta - Andreja Modrinjak
Video radionica - Radovan Petković, asistenti Nataša Kralj i Stjepan Petković,
Modelarstvo – Izrada tehničke tvorevine s upotrebnom vrijednošću - Smiljana Colar i Mihaela Novak
[ngg_images source="galleries" container_ids="1393" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content