Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana konstituirajuća sjednica Savjeta mladih Međimurske županije

Datum objave: 11. siječnja 2018.

Prema Članku 2. Zakona o savjetima mladih (NN 41/14) Savjeti mladih osnivaju se kao savjetodavna tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave koja promiču i zagovaraju prava, potrebe i interese mladih na lokalnoj i područnoj (regionalnoj) razini. Savjete mladih osnivaju te njihove članove i zamjenike članova biraju predstavnička tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, sukladno ovom Zakonu, zakonu kojim se uređuje sustav lokalne i područne (regionalne) samouprave, općim aktima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave te međunarodnim dokumentima potvrđenim ili usvojenim od strane Republike Hrvatske.
Županijski savjet mladih Međimurske županije osnovan je kao savjetodavno tijelo Međimurske županije koje promiče i zagovara prava, potrebe i interes mladih na razini županije. Skupština Međimurske županije je na 7. sjednici, održanoj 05. lipnja 2014. godine donijela Odluku o osnivanju Savjeta mladih Međimurske županije („Službeni glasnik Međimurske županije“ broj 6/14).
Temeljem članka 3. Odluke o osnivanju Savjeta mladih Međimurske županije 06. listopada 2017. godine na web stranicama Međimurske županije raspisan je Javni poziv za predlaganje kandidata za članove Savjeta mladih Međimurske županije. Javni poziv objavljen je i u lokalnim tiskovnim medijima i to: Listu Međimurje od 09. 10. 2017. Godine i Međimurskim novinama od 13.10.2017. godine. Savjet mladih Međimurske županije broji 11 članova i isto toliko zamjenika članova.
Rok za dostavu prijava bio je do 26. listopada 2017. godine. Do određenog roka zaprimljeno je 11 prijedloga. Prijedloge su podnijeli: Živi zid , Savjet mladih Općine Pribislavec, Forum mladih SDP-a Međimurske županije (2 prijedloga), Humanitarna udruga Fijolina i Udruga mladih Efekt (6 prijedloga).
Skupština Međimurske županije je na 3 sjednici, održanoj 14. prosinca 2017. donijela Rješenje o izboru članova i zamjenika članova Savjeta mladih Međimurske županije.
Savjet mladih Međimurske županije konstituiran je na svojoj konstituirajućoj sjednici 09. siječnja 2018. godine.
Popis članova Savjeta mladih Međimurske županije:

 1. Ana Maria Babić – PREDSJEDNICA, kontakt 099/689-6231

Mail: a.m.babic@gmail.com

 • Zamjenik člana: Danijel Korunić

 

 1. Ivan Šimunković– ZAMJENIK PREDSJEDNICE, kontakt: 099/507-3833,

mail: ivan.simunkovic041289@gmail.com

 • Zamjenik člana: Nikola Makar

 

 1. Petra Horvatić
  • Zamjenik člana: Helena Frančić
 2. Neven Pintarić
  • zamjenik člana: Matija Mihalković

 

 1. Saša Posavec
  • Zamjenik člana: Matija Novak

 

 1. Dora Kalšan
  • Zamjenik člana: Igor Horvat

 

 1. Stela Krušelj
  • Zamjenik člana: Damjan Mikec

 

 1. Marko Štefan
  • Zamjenik člana: Sara Kos

 

 1. Iva Marciuš
  • Zamjenik člana: Karla Posavec

 

 1. Ivona Marciuš
  • Zamjenik člana: Ivan Kregar

 

 1. Maja Kos
  • Zamjenik člana: Lorena Palačić
  • [ngg_images source="galleries" container_ids="1390" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content