Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje mirno i dostojanstveno dočekalo 2018. godinu. Prva beba je Toma Jarni iz Preloga

Datum objave: 1. siječnja 2018.

Prvo novogodišnje jutro već tradicionalno je rezervirano za obilazak onih koji vrijedno rade u novogodišnjoj noći. Župan Međimurske županije Matija Posavec rano jutros obišao je operativno komunikacijski centar PU Međimurske i u trenutku promjene smjene zahvalio djelatnicima na odrađenom poslu i zaželio mirni ostatak novogodišnjeg dana. O stanju sigurnosti tijekom najluđe noći u godini, župana su izvijestili voditelj smjene Dragutin Drvenkar i načelnik PP Prelog Zdravko Kolarić. „Tijekom novogodišnje noći zabilježili smo prometnu nesreću, nekoliko narušavanja javnog reda i mira i jedan događaj i tešku tjelesnu ozljedu prilikom eksplozije, za sada, neidentificirane pirotehničke naprave – rekli su u PU Međimurskoj“
„Hvala svima koji čuvaju javni red, mir, sigurnost i imovinu. U Međimurju je novogodišnja noć prošla na dostojanstven način i u veselom raspoloženju bez većih incidenata. Želim svima u 2018.godini manje problema, a puno uspjeha“ – poručio je Posavec.
Prilikom posjete Javne vatrogasne postrojbe grada Čakovca, vatrogasci su novogodišnju noć proveli mirno bez potrebe za intervencijama. „Što se tiče 2017.godine povećao se broj intervencija u odnosu na godinu prije pa je prošla godina završena sa više od tisuću intervencija međimurskih vatrogasaca. Ove noći smo najviše osiguravali vatromete diljem Međimurja i bili u stanju pripravnosti ako bi zatrebalo“ – rekli su zamjenik zapovjednika JVP Čakovec Robert Meglić te vođe prve i druge smjene Leon Krištofić i Damir Kovačić.
Prva beba rođena u Međimurju u 2018. godini je Toma Jarni iz Preloga. Ponosni roditelji Josipa i Mladen Jarni dobili su treće dijete nakon sina Vite i kćeri Lote. Toma je težak 3.780 grama i dug 50 cm a porod je prošao u najboljem redu – istaknula je dežurna liječnica dr.med. Ida Makovec dodavši ako je već oko 8 ujutro svijet ugledao i drugi dječak.
Župan je zajedno sa voditeljicom Odjela rodilišta s rađaonom i patologijom trudnoće  dr.med. Sanjom Topličanec i ravnateljem Županijske bolnice dr.med. Robertom Grudićem obišao i radove koji se trenutno odvijaju na Odjelu gdje će se za nekoliko mjeseci stvoriti vrhunski uvjeti i oprema za rodilje i medicinsko osoblje. „U našoj bolnici godišnje se obavi oko 1100 poroda. Rađaona je izgrađena 1972. godine i od tada praktični nije bilo većih zahvata na obnovi. Nakon obnove prostora i instaliranja nove opreme liječnici, rodilje, bebe i medicinsko osoblje dobit će nove suvremene uvjete za rad i početak novog života. Investicija je vrijedna oko 5 milijuna kuna, a u funkciji bi trebala biti najkasnije do polovice godine“ rekao je župan Posavec.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1383" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content