NOSITELJ PROJEKTA: Međimurska županija

PROJEKTNI PARTNERI: OŠ Belica, OŠ Donja Dubrava, OŠ Donji Kraljevec, OŠ Gornji Mihaljevec, OŠ Hodošan, OŠ Jože Horvata Kotoriba, OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, OŠ Mursko Središće, OŠ Nedelišće, OŠ Orehovica, OŠ Podturen, OŠ Vladimira Nazora Pribislavec, OŠ Strahoninec, OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ Selnica, OŠ Petar Zrinski Šenkovec, OŠ Štrigova, Ekonomska i trgovačka škola Čakovec, Gospodarska škola Čakovec, Graditeljska škola Čakovec, Tehnička škola Čakovec i Srednja škola Prelog

TRAJANJE PROJEKTA: 01.09.2017.-31.08.2021.

UKUPNA VRIJEDNOST PROJEKTA: 10.691.224,80 HRK

(bespovratna sredstva 94%)

 

CILJ PROJEKTA: pružiti potporu uključivanju učenika s teškoćama u razvoju u OŠ i SŠ u redovnu nastavu angažmanom pomoćnika u nastavi kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje

CILJNE SKUPINE: učenici s teškoćama u razvoju u osnovnim i srednjim školama MŽ

Projektom ŠKOLE JEDNAKIH MOGUĆNOSTI Međimurska županija će dugoročno unaprijediti sustav neposredne podrške učenicima s teškoćama u razvoju za sljedeće 4 školske godine i time riješiti problem nedostatka potpore učenicima s teškoćama u MŽ koji ne mogu samostalno funkcionirati bez podrške pomoćnika u nastavi. Projektom će se osigurati dugoročna podrška za ukupno 70 učenika s teškoćama i na taj način poboljšati njihova obrazovna postignuća, uspješnija socijalizacija i emocionalno funkcioniranje.