Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U ambulante diljem Međimurja stiže 710 komada medicinske opreme vrijedne 4,3 milijuna kuna

Datum objave: 21. prosinca 2017.

U četvrtak,  21. prosinca 2017. godine potpisan je Ugovor za nabavu dijagnostičko-terapijske i ostale medicinsko-tehničke opreme vrijedne 4,3 milijuna kuna. 
U sklopu projekta "Povećanje broja usluga i poboljšanje pristupa i uvjeta u pružanju primarne zdravstvene zaštite u Međimurskoj županiji",  Operativni program Konkurentnost i kohezija 2014.-2020., koji je financiran iz Europskog fonda za regionalni razvoj,  vrijednog oko 7,6 milijuna kuna od čega je 6,4 milijuna bespovratnih sredstva EU fondova dok će Županija sufinancirati 1,1 milijun kn. Ukupnim projektom obuhvaćeni su građevinski radovi koji će riješiti problem neadekvatnog pristupa ambulantama u Nedelišću, Prelogu, Donjem Kraljevcu, Murskom Središću i Svetoj Mariji i sanitarne prostorije za osobe s invaliditetom te  nabava dijagnostičko-terapijske i ostale medicinsko-tehničke opreme vrijednosti 4.308.687,06 kuna za ukupno 710 komada opreme. Između ostale opreme, nabavit će se tri ginekološka utrazvuka 3d/4d, tri linearne sonde za ginekološki ultrazvuk, dvije stomatološke stolice, dvije polimerizacijske lampe, pet hotlera EKG, 23 defibrilatora avd, 26 EKG-a visoke rezolucije, 38 prijenosnih i stolnih računala, 36 pisača, 48 anatomskih stolica, instrumentarij, setovi za malu kirurgiju – veliki i mali, aparati za davanje kisika, aspiratori, autoklavi, inhalatori, kirurške lampe, liječničke torbe, mikroskopi, sterilizatori, tablice za ispitivanje vida,  tlakomjeri, uređaji za ispiranje uha, vage sa visinomjerom itd. Isporuka opreme očekuje se u veljači 2018. godine.
Ugovore je potpisao župan Međimurske županije Matija Posavec sa predstavnicima odabranih ponuditelja - Medexpert d.o.o., 36 info d.o.o., DENTAL GRUPA D.O.O., MEDIA d.o.o., MEDICAL INTERTRADE D.O.O., i FESTTA d.o.o.
"Ovo je dio plana Međimurske županije vezana za ulaganja u zdravstvo jer smatramo kako ulaganjem u primarnu zdravstvenu zaštitu rasterećujemo pritisak na našu bolnicu, a kvalitetna oprema, uz dobre liječnike, osnovni je preduvjet za kvalitetni zdravstveni sustav. Upravo nabavkom opreme cilj je smanjenje broja uputnica u bolnicu za 8% i uvođenje preko 160 novih usluga u ambulantama primarne zdravstvene zaštite", istaknuo je župan Posavec. O značaju spomenutog projekta govorili su predstavnica koncesionara dr.med.  Marija Gluhak  te ravnatelj doma zdravlja dr.med. Branko Vrčić a potpisivanju ugovora nazočili su i pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Branko Sušec, voditeljica Odsjeka za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine Sonja Tošić – Grlač, Goran Gotal, pročelnik Upravnog odjela za poslove župana, voditeljica projekta Mateja Hranjec Varga, te Sandra Majsan i Petra Pavičić iz REDEA-e.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1371" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content