Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Primopredaja adaptiranih sanitarnih čvorova u Domu zdravlja Nedelišće

Datum objave: 21. prosinca 2017.

U Doma zdravlja u Nedelišću održana je primopredaja radova uređenja ambulante, odnosno adaptacija sanitarnog čvora radi ugradnje WC- a za osobe s invaliditetom. Tom su prilikom otvaranju i završetku radova prisustvovali pročelnik UO za društvene djelatnosti Branko Sušec, zamjenica pročelnika i voditeljica Odsjeka za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine Sonja Tošić Grlač, voditeljica projekta Mateja Hranjec Varga, ravnatelj Doma zdravlja Branko Vrčić uz Irenu Mađarić Tuksar višu medicinsku sestru, Dragutin Matotek, direktor Moderne- investa d.o.o. angažiran za stručni nadzor te Stjepan Makovec voditelj gradilišta – Đurkin d.o.o. „Radi se o opremanju i adaptaciji naših ambulanti u primarnoj zdravstvenoj zaštiti na području Međimurske županije, neovisno o tome jesu li ambulante u koncesiji ili su u Domu zdravlja. U svakoj ambulanti išli smo na ono što je nužno“, rekao je pročelnik Sušec.
Ukupna vrijednost ove adaptacije iznosi 147.669.,38 kuna te je ova jedna od pet ambulanata uz Mursko Središće, Svetu Mariju, Prelog i Donji Kraljevec koje su uključene u ovaj projekt „Povećanje broja usluga i poboljšanje uvjeta u pružanju primarne zdravstvene zaštite u Međimurskoj županiji“, vrijednog oko 7,6 milijuna kuna. Neadekvatni sanitarni čvorovi za osobe s invaliditetom u 5 ordinacija nisu usklađeni s potrebama OSI prema Pravilniku o minimalnim uvjetima u pogledu prostora, radnika i medicinsko-tehničke opreme za obavljanje zdravstvene djelatnosti, te se u tim mjestima udio osoba s teškoćama u obavljanju svakodnevnih aktivnosti prema podacima DZS-a kreće od 16-20% što dodatno potvrđuje opravdanost navedenog ulaganja. "Javna nabava za tih 5 adaptacija ambulanti bila 938.812,93 kune, a planirani završetak radova i samog projekta je do 2019. godine", predstavila je voditeljica projekta Hranjec Varga.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1369" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content