Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Humanitarna modna revija u Prelogu - „Veličina čovjeka očituje se u tome koliko je spreman dizati do uspjeha one koji su bili dio njegova“

Datum objave: 20. prosinca 2017.

Dvanaest modela nosilo je u Hotelu „Panorama“ Prelog vrhunska djela međimurskih modnih dizajnera, a koji su se odazvali humanitarnoj akciji za nabavku gastroskopa za Odjel pedijatrije Županijske bolnice Čakovec. Među njima su bile i aktualna Miss Međimurja Paula Percač i Magda Piljušić, manekenka pod agencijom „Talija Model“ Tihane Harapin Zalepugin. Modne revije ionako su rijetke u našem kraju i ovo je bila zaista posebna prilika da se uživalo u jednoj velikoj, koja je prezentirala kreativnost naših dizajnera, ljepotu Međimurki, ali i veliko srce cijelog Međimurja. Ova gala humanitarna manifestacija odvijala se pod geslom „Veličina čovjeka očituje se u tome koliko je spreman dizati do uspjeha one koji su bili dio njegova“. Riječi su to Anamarije Krčmar, organizatorice revije koja je i sama kao djevojčica bolesna ležala na Odjelu pedijatrije te je na ovaj način htjela uputiti veliko hvala svima u ŽB Čakovec. Uz podršku čakovečkog novinara Rajka Dobošića i tvrtke R&R Media, cilj akcije je pomoći u prikupljanju sredstava za nabavku skupocjenog gastroskopa za djecu čija cijena iznosi 350 tisuća kuna. Dosada je prikupljen određeni iznos, uz mnogobrojne akcije, koncerte i ujedno pomoć Udruge Veliko srce malom srcu, a potrebni su i daljnja podrška i doprinos dobrih ljudi. Naime, sadašnji gastroskop koristi se istovremeno i za odrasle i djecu.
Humanitarnoj akciju prisustvovao je i župan Međimurske županije Matija Posavec koji je sve pozvao da daju svoj doprinos, ali i iskoristio priliku da napomene kako će kao vlasnici bolnice, uz sva ulaganja tijekom godine koja prelaze 12 milijuna kuna ujedno dati sav iznos koji će nedostajati za nabavku prijeko potrebnog uređaja. Događaj su podržali i voditeljica Odsjeka za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine, ujedno zamjenica pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Međimurske županije Sonja Tošić Grlač te ravnatelj Županijske bolnice Čakovec Robert Grudić koji je pozdravio sve prisutne i zahvalio što se na ovaj način okupljaju u jednoj humanoj priči. U sadržajnom programu nastupile su plesačice Plesnog studija „Korak“ Virne Hošnjak te mažoretkinje iz Goričana, a pozivu su se odazvali i sudionici ovogodišnjeg Međimurskog festivala Mirko Švenda - Žiga, Vladimir Košir - Tonka, Mustač band te pjevačica koja je oduševila glasom Lucija Job. Kako je na kraju naglašeno, samo na održanom eventu u Prelogu prikupljeno je oko 17 tisuća kuna.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1366" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content