Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Nedelišću održan tradicionalni Božićni koncert u dvorani Aton

Datum objave: 19. prosinca 2017.

Božićni koncert u Nedelišću organizira se već 18 godina, kojem je uz zbor, organizator i Turistička zajednica općine Nedelišće. Božićni koncert Pjevačkog zbora Josip Vrhovski iz Nedelišća najprepoznatljiviji je umjetnički brend u sjeverozapadnoj Hrvatskoj. Uz pjevačice i pjevače domaćine, ugošćuje najzvučnija imena hrvatske estrade. Prigodan scenarij i scenografija pružaju ugođaj kazališta, a publika zauzima tisuće sjedećih mjesta u dvorani Nacionalnog gimnastičkog centra Aton u Nedelišću. Svečanom koncertu prisustvovali su župan Međimurske županije Matija Posavec, sa zamjenicom Sandrom Herman, predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak, načelnik Općine Nedelišće Darko Dania te predsjednik ZHKUU Međimurske županije i predsjednik Upravnog odbora Hrvatskog sabora kulture Dejan Buvač.
Uz Pjevački zbor Josip Vrhovski i božićni orkestar pod dirigentskom palicom Branimira Magdalenića nastupili su Dječji zbor Josip Vrhovski, Studio suvremenog plesa Teuta, solisti Karolina Matjašec, Antonia Jurinec, Katarina Toplek te Sarah Ferenčević i Slavko Vincek u duetu.
Publika je posebnim ovacijama nagradila mladu sopranisticu Antoniju Jurinec koja je svojom izvedbom pjesme Santa Lucia oduševila.
Koncert je upotpunila Zrinska garda Čakovec, a program su vodili Lejdi Oreb i Matko Buvač. Ovaj božićni koncert svojim prisustvom uveličao je i poznati izvođač Davor Radolfi koji se spojio u duet sa sopranisticom Katarinom Toplek. Na kraju koncerta, publici i izvođačima su se, uz prigodne čestitke, zahvalili načelnik Općine i predsjednica zbora Ivanka Novak.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1364" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content