Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

NAJAVA NATJEČAJA „Programska, stručna i financijska potpora obrazovanju djece i učenika pripadnika romske nacionalne manjine“

Datum objave: 14. prosinca 2017.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je najavu Poziva za dostavu projektnih prijedloga „Programska, stručna i financijska potpora obrazovanju djece i učenika pripadnika romske nacionalne manjine“.
Provedbom različitih aktivnosti kojima će se uključiti veći broj učenika pripadnika romske nacionalne manjine u kvalitetne programe produženog boravka u školi te organiziranjem prijevoza djece pripadnika romske nacionalne manjine od kuće do vrtića/škola koje provode programe predškole osigurat će se uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća i uspješniju socijalizaciju. Uključivanje djece i učenika pripadnika romske nacionalne manjine u programe produženog boravka i programe predškole ključ je za prekidanje međugeneracijskog kruga društvene isključenosti i najbolje sredstvo za preveniranje nepovoljnog položaja djece Roma na samom početku osnovnoškolskog obrazovanja.
Opći cilj: 
Povećanje socijalne uključenosti i integracije djece/učenika pripadnika romske nacionalne manjine u odgojno-obrazovni sustav
Specifični cilj:
Pružiti potporu uključivanju djece/učenika pripadnika romske nacionalne manjine u odgojno-obrazovni sustav kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća i uspješniju socijalizaciju
Ciljne skupine: 
Učenici pripadnici romske nacionalne manjine od 1. do 4. razreda osnovne škole
Djeca pripadnici romske nacionalne manjine
Prijavitelji: jedinice lokalne samouprave, jedinice regionalne (područne) samouprave
Ukupan iznos Poziva: 15.300.000,00 KN
Minimalni iznos potpore po projektu: 500.000,00 KN
Maksimalni iznos potpore po projektu: 3.000.000,00 KN
Trajanje projekata: 15 mjeseci
Više: http://www.strukturnifondovi.hr/natjecaji/1483

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content