Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Međimurju obilježen Međunarodni dan ljudskih prava

Datum objave: 11. prosinca 2017.

Podružnica Obiteljski centar Čakovec u Osnovnoj školi Orehovica organizirala je interaktivno predavanje za učenike sedmih razreda na temu: LJUDSKA PRAVA - SVI SMO MI RAZLIČITI, ALI ZASLUŽUJEMO JEDNAKA PRAVA.
Predavanjem/radionicom bio je cilj potaknuti djecu na razmišljanje što su to ljudska prava, koja su, te kako ih ostvariti te razvijati socijalne vještine priznavanja i prihvaćanja različitosti, uspostavljanja ravnopravnih i pozitivnih odnosa s drugima te prihvaćanja odgovornosti).
Također, pritom je u Međimurju obilježen i Međunarodni dan ljudskih prava - 10. prosinca, odnosno dan kada je potpisana Opća deklaracija o ljudskim pravima 1948. godine. To je prvi međunarodni dokument koji u 30-ak članaka sustavno nabraja i definira sva do tada prepoznata ljudska prava te naglašava da se sva ljudska bića rađaju slobodna i jednaka u dostojanstvu i pravima; ona su obdarena razumom i sviješću pa jedna prema drugima trebaju postupati u duhu bratstva; da svatko ima pravo na život, slobodu i osobnu sigurnost, te da svi imaju pravo na jednaku zaštitu od bilo kojeg oblika diskriminacije kojim se krši Deklaracija, kao i od svakog poticanja na takvu diskriminaciju.
 Nakon kratkog predavanja uslijedila je radionica kojoj je cilj razviti toleranciju kod učenika i na taj način ih pripremiti za razne životne situacije u kojim će se susretati i surađivati s različitim ljudima. Djecu treba senzibilizirati i potaknuti empatiju prema marginaliziranim socijalnim skupinama te ih naučiti kako su svi ljudi jednako vrijedni, odnosno da druge cijene prema njihovim osobinama, mogućnostima i postignućima, a ne prema materijalnim ili vizualnim pokazateljima
Predavanje i radionicu održale su stručne djelatnice Centra za socijalnu skrb Čakovec, tj. Obiteljskog centra Međimurske županije, u suradnji s Koordinacijom za  ljudska prava Međimurske županije i Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Međimurske županije.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1347" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content