4.6 °C
1023.0 hPa
37 %

Održani Dani otvorenih vrata Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Međimurske županije

Datum objave: 8. prosinca 2017.

Svojim aktivnostima i programima koje provode tijekom cijele godine, Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Međimurske županije ciljano radi na poboljšanju kvalitete života, socijalizaciji, ali i senzibiliziranju i upoznavanje javnosti sa potrebama i problemima na koje nailaze. Tako su i u okviru Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, organizirali Dan otvorenih vrata poludnevnog boravka i stambene zajednice spomenute Udruge. Tradicionalno, već niz godina, i ne samo na njihov dan,  draga i rado viđena gošća svakako im je zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman koja ih je posjetila i ovom prigodom. S košarom punom darova, razveselila je osobito korisnike, volontere, roditelje, djelatnike i predsjednicu Udruge Mariju Puklek, ljude koji marljivo, nesebično i s puno ljubavi djeluju za dobrobit svih korisnika. „Ovakav vid stanovanja, ovdje u Čakovcu, ali i u Celinama pruža mogućnost da osobe s intelektualnim teškoćama žive u lokalnoj zajednici kao ravnopravni članovi društva, osjećaju se korisno te svojim radom doprinose kućanstvu. Kroz različite kulturne, sportske, vjerske, zdravstveno rekreativne programe kojima rado prisustvuju, slobodno vrijeme naših štićenika sadržajno je i isplanirano vrlo promišljeno“, istaknula je ovom prilikom predsjednica Puklek, zadovoljna što je Međimurska županija uvijek prisutna, aktivna u svim programima te uvijek mogu računati na njenu potporu i pomoć.
„Vaš plemeniti rad, energija i ljubav koju ulažete kako bi svakom Vašem članu život bio kvalitetniji i bolji, poticaj je i primjer svima nama kako moramo i trebamo djelovati. Lijepo je vidjeti Vašu iskrenu sreću i radost, zadovoljstvo ovakvim oblikom stanovanja u kojem učite biti samostalni, brinuti se o sebi i kući te svojim radom i zalaganjem pridonosite zajednici. Zahvalna sam što ste i danas našli vremena te me ponovo ugostili i proveli me kroz prostore poludnevnog boravka i stanova u kojima živite“, rekla je Herman. U organiziranom stanovanju uz podršku žive punoljetne osobe s nekim oblikom poteškoća, u pravilu njih pet, te kroz praktičan rad provode svoje dnevne aktivnosti, uključujući brigu o sebi, radnom i stambenom prostoru, sitnim popravcima, nabavci namirnica i pripremi jela, usvajanju higijenskih i radnih navika. S obzirom na poteškoće kod nekih je korisnika osamostaljivanje moguće do određene mjere, no jedan od osnovnih ciljeva svakako je deinstitucionalizacija i sprečavanje institucionalizacije, što se ovakvim stambenim zajednicama upravo i postiže.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1344" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content