Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Trećaši OŠ Orehovica i PŠ Podbrest proveli poučan dan u Međimurskoj županiji

Datum objave: 5. prosinca 2017.

Učenice i učenici trećih razreda Osnovne škole Orehovica i PŠ Podbrest u pratnji svojih učiteljica Senije Zadravec Kermek, Jasenke Jekić i Đurđice Lukač, dugo će pamtiti školski izlet kada su u sklopu terenskog dijela nastave posjetili Međimursku županiju. Naime, u Velikoj vijećnici, 28 znatiželjnih mališana, sada malih vijećnika, primili su župan Međimurske županije Matija Posavec i pročelnik UO za društvene djelatnosti Branko Sušec. Kako u sklopu predmeta prirode i građanskog odgoja uče o glavnom upravnom i političkom središtu te o ustroju same Županije, naučeno na satovima primijenili su u razgovoru sa svojim domaćinima te pokazali zavidno znanje. Na njima razumljiv način, pročelnik Sušec objasnio je županijska obilježja, upravne odjele koji djeluju i čime se bave, upoznao ih je s aktivnostima i programima na kojima se radi kako bi svakom stanovniku, a osobito najmlađima život u Međimurju bio što ugodniji, ljepši i lakši. Tako Županija osigurava udžbenike, prijevoz učenicima osnovnih i srednjih škola, ali i školu plivanja na koju i ovi mališani vrlo rado odlaze. Ipak, najviše pitanja i interes pobudila je buduća školska dvorana u Orehovici s učionicama i poratnim sadržajem koju svi s nestrpljenjem očekuju.  Župan Posavec tako ih je ovom prilikom razveselio  i najavio skoru realizaciju spomenutog projekta na što su učenici reagirali velikim pljeskom i oduševljenjem. Ni domaćini nisu krili zadovoljstvo, jer ovaj sveobuhvatan i vrlo iscrpan građevinski poduhvat zasigurno će doprinijeti razvoju mjesta te postati središte sportskih, kulturnih i društvenih zbivanja Orehovice ali i šire. „Hoćemo li moći odigrati nogometnu utakmicu s ekipom iz Međimurske županije kao prvi događaj u našoj budućoj dvorani?“, zanimalo je trećaše koji već imaju velike planove što će sve raditi u novom prostoru. Nakon ozbiljnih tema, ugodno druženje ali i vrlo poučan dan zaključen je fotografijom za uspomenu i nezaobilaznim slatkim čašćenjem, čemu su se mališani ipak najviše obradovali.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1338" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content