Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otvorena dvotjedna izložba „Junaci hrvatske slobode“

Datum objave: 5. prosinca 2017.

U II. Osnovnoj školi Čakovec otvorena je dvotjedna izložba ratnih fotografija pripadnika Specijalne jedinice policije PU varaždinske „RODA“ pod nazivom „Junaci hrvatske slobode“ (Sjećanje na Domovinski rat 1990.- 1996.). Izložba je projekt Udruge specijalne jedinice policije „RODA“ Varaždin financiran sredstvima Ministarstva hrvatskih branitelja. Ravnatelj škole Vinko Grgić izrazio je zadovoljstvo što upravo ova škola ima čast biti domaćin izložbe te je pozvao Udrugu na daljnju suradnju. Istaknuo je kako je ova izložba samo jedna od mnogobrojnih aktivnosti koje čakovečka škola provodi kako bi doprinijela sjećanju na Domovinski rat.
Prigodnim govorima obratili su se i saborski zastupnik Darko Horvat, ratni pripadnik Specijalne jedinice policije „RODA“ Varaždin Anđelko Stričak, zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović, te ratni zapovjednik i predsjednik Udruge specijalne jedinice policije „RODA“ Goran Mihalić koji je ukratko ispričao o nastanku „RODA“ i istaknuo sve aktivnosti Udruge koje doprinose sjećanju na Domovinski rat. Cilj izložbe je na moderan način prikazati istinu o ratu. Učenici i djelatnici škole posebno se ponose činjenicom da je ravnatelj Grgić također bio učesnik u Domovinskom ratu. „Ovakve izložbe doprinose istini o Domovinskom ratu i govore na jedinstveni način o svemu onome što se događalo, a što naši mladi moraju znati“, rekao je zamjenik Grivec.  
[ngg_images source="galleries" container_ids="1339" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content